AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdaki Veri İle Sorgu Çalıştırılması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar mrb; aşağıdaki gibi bir sorgu hazırladım. frm_sorgu formunda girdiğim verilere göre ayrı ayrı olacak şekilde  "durum" seçeneğine göre ayrıca birde "adi_soyadi" seçeneğine göre sorgulama yapmak istiyorum ama "durum" seçeneğinde çalışıyor,"adi_soyadi" seçeneğinde çalışmıyor. Nerde hata yapıyorum. "durum"sorgusu liste halinde raporalanıyor, "adi_soyadi" sorgusu dayalı şekilde raporlanıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

SELECT tbl_part.Kimlik, tbl_part.adi_soyadi, tbl_part.tck_no, tbl_part.telno, tbl_part.durum, tbl_part.maas, tbl_part.giristar, tbl_part.cikistar, tbl_part.diltar, tbl_part.hizgun, Fix([hizgun]/360) AS yil, Fix(([hizgun]/30-([yil]*12))) AS AY, [hizgun]-([yil]*360+[AY]*30) AS gun, Round([maas]*[yil],2) AS kdyıl, Round(([maas]/12)*[AY],2) AS kday, Round(([maas]/365)*[gun],2) AS kidemgun, Round([kdyıl]+[kday]+[kidemgun],2) AS kdtplm, Round([kdtplm]*10/100,2) AS ind, Round([kdtplm]-[ind],2) AS kalantutar, tbl_part.aciklama, tbl_part.son_tar, tbl_part.hukuk_no, tbl_part.hukuk_tar
FROM tbl_part
WHERE (((tbl_part.durum)=[Formlar]![frm_sorgu]![fdurum])) OR (((tbl_part.adi_soyadi)=[Formlar]![frm_sorgu]![adsoyadı]))
ORDER BY tbl_part.Kimlik;
isimde nasıl bir sorun çıkıyor?
eğer 2 koşulu da sağlamsı gerekiyorsa AND bağlacı kullanılabilir
Not: çalışmanızı eklemeniz daha uygun olur. bu haliyle bir sorun göremedim, isim yada durumun uygun olması yetiyor gibi görünüyor
ilginize teşekkür, sanırım hatayı buldum. Dediğiniz doğru, sorgu bu haliyle çalışıyor ancak frm_sorgu üzerinden çağıracağım ad soyadı kutucuğu açılan kutu olması ve açılan kutudaki ismi sorgu göremiyor dölayısıyla o isme ait verileri raporda göstermiyor.Açılan kutu yerine normal metin kutusu açtığımda , kutuya elle isim girdiğimde sorguyu rapora o kişiye ait verileri döküyor. Açıan kutuda bunu nasıl çözebilirim şimdilik deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıcam. frm_sorgu formu herhangi bir tablo veya sorgu ile ilişkili değil.
açılan kutuda hangi alanlar var? ismin olduğu sütun 1. sütun yapılabilir yada açılan kutunun ilişkili sütunu ismin olduğu sütun seçilebilir
sanırım açılan kutu ismi çakışıyordu. isim değiştirdim düzeldi, teşekkürler.
Iyi çalışmalar.