AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Vba Kayıt Guncelleme Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar
UserFormda arama butonu ile ID bilgisini girerek form üzerine aldığım kayıtta istediğim değişikliği yaptıktan sonra güncelle butonuna bastığımda işlem gerçekleşmiyor. Sebebi konusunda bilgi vermenizi rica ederim.

[Resim: do.php?img=10790]
[Resim: do.php?img=10791]
arama düğmesinde kullandığınız aşağıdaki kod soruna sebep olabilir
TextBox_ID.Value = Worksheets("Ana_Sayfa").Cells(SatirSil, 1) = 1 burada koda eklediğiniz fazladan = 1 metin kutusunun değerini değiştiriyor galiba
o satırdaki = 1 kısmını silip dener misiniz?
TextBox_ID.Value = Worksheets("Ana_Sayfa").Cells(SatirSil, 1)
Berduş Hocam Çok Teşekkürler. Benim anlamadığım bir şey var. Ben bu kodları İnternetteki Excel eğitim videolarından öğrendiklerimle yazıyorum ve tek fark adam 3 hücrede değişiklik arama kayıt guncelleme gibi işlemler yapıyor örnek olarak ben 26 hücrede yapıyorum. Adamın kod aynı fark yok onda da =1 ibaresi var onda çalışan kod bende neden sıkıntı yaratıyor inanın anlam veremiyorum çok ilginç. Neyse çok teşekkür ederim tekrar.
Burada bence zaaten hata vermesi gerekir
2li atama yapılmış, ki ofis bunu desteklemiyor diye biliyorum, bu durumda Excel önce hücre degeri=1 mi diye kontrol ediyor eger=1 işe true değilse false değerini metin kutusuna atıyor

Bu durumda metin kutusundaki değer true/false olunca güncelle butonuna basınca A:A sütununda true/false değeri aranıyor bulamadığı için de oraya odaklanamayip hata veriyor