AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dilimleyici İle Özet Tabloları Birbirine Bağlama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Feraz bey iyi geceler;

ekte gönderdiğim çalışmada iki ayrı sayfadan iki ayrı özet tablo oluşturdum, bu iki tabloyu dilimleyici ile rapor bağlantılarından ilişkilendirmek istedim ancak rapor bağlantıları açtığımda iki tabloyu aynı anda göremiyorum, nerde yanlış yaptım acaba çözemedim,
Ayrıca her iki saygada aynı dosya numaraları birden fazla olabilir Düşeyara ile iki sayfadaki verileri birleştirmek istedim ancak aynı dosya numarası olan kayıtlarda ilk kaydı alıyor diğer aynı dosya numarası olan kayıtları almıyor, yardımcı olursanız memnun olurum. Teşk.
iyi geceler gifi izleyin abey dosya hazırladım en sağdaki sayfada.

Hazırlanışı
[Resim: wwwww.gif]

Kod çalışması
[Resim: eeee.gif]
Teşekkür ediyorum, işimi görür ancak; soldaki tabloda yan yana birden fazla veri mevcut olup bunların toplamlarını hesaplanmış alan ekleyerek toplam aldırmak istedim ancak hesaplanmış alan ekle düğmesi aktif değil neden olabilir acaba, icra vekalet ücretinin sağına hesaplanmış alan ekleyip solundaki verilerin toplamını aldırarak o dosyaya ait ödemeler düştükten sonra kalan tutar hücresine yazdırabilirmiyiz, çünkü bu haliyle sadece en sağdaki tutardan ödeme toplamını çıkarıyor çalışmada da görüldüğü gibi sonuç yanlış çıkıyor
(27/03/2021, 07:35)ercansahiner61 yazdı: [ -> ]Teşekkür ediyorum, işimi görür ancak; soldaki tabloda yan yana birden fazla veri mevcut olup bunların toplamlarını hesaplanmış alan ekleyerek toplam aldırmak istedim ancak hesaplanmış alan ekle düğmesi aktif değil neden olabilir acaba, icra vekalet ücretinin sağına hesaplanmış alan ekleyip solundaki verilerin toplamını aldırarak o dosyaya ait ödemeler düştükten sonra kalan tutar hücresine yazdırabilirmiyiz, çünkü bu haliyle sadece en sağdaki tutardan ödeme toplamını çıkarıyor çalışmada da görüldüğü gibi sonuç yanlış çıkıyor
Rica ederim müsait olunca bakarım
Hesaplanmış alan olmazsa makro ilede aldırırız sorun değil abey.
(27/03/2021, 10:21)feraz yazdı: [ -> ]Hesaplanmış alan olmazsa makro ilede aldırırız sorun değil abey.
olabilir. makro yapmışken gizlediğim 2 ad. giriş ve ödeme sayfası var. ben yapmaya çalıştım ancak hata verdi. o alanlardanda ilgili tablolara veri aktarma makrosu yapabilirseniz iyi olur.
TŞK. ederim.
Sayfalar: 1 2 3