AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veri Sayma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İyi çalışmalar. Kolay Gelsin.
tblYoklama isimli tabloda Tarih ve Etut alanlarım var. Bu tablo ile ilgili olarak
hem Tarih alanındaki veri, formdaki txtTarih verime eşit olanlar hem de
Etüt alanındaki veri, formumdaki akEtut verime eşit olan kaç tane veri var olduğunu bulmak için şöyle bir kod yazdım.
=DCount("[Tarih]";"tblYoklama";"[Tarih]="txtTarih" and "tblYoklama";"[Etut]="txtEtut"")

Bu kodun neresinde hata yapıyorum. Bakabilir misiniz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Tarih şartını sağlayan kodu yazmayı becerebildim. Biraz cebelleşince. Ama ikinci bir şart daha var bu tarihlerin içinde etüt nosu formumdaki akEtut verisine de eşit olmalı. Bu şartı koda nasıl ekleyebilirim.
=DCount("[Tarih]";"tblYoklama";"[Tarih]= 'Formlar!frmYoklama!txtTarih'")
Bu iki şartı sağlayan Ayrı bir sorgu oluşturdum ve sorgudaki kayıtları sayarak çözdüm.
Eğer bir kod ile şartlı sayma varsa ilgilenirseniz memnun olurum. Öğrenmiş oluruz. Yok ise eğer, cevaplanmış sorulara taşıyabilirsiniz.
=DCount("[Tarih]";"tblYoklama";"[Tarih]= Formlar!frmYoklama!txtTarih and [etut]=Formlar!frmYoklama!txtetut")
dener misiniz?
dcount fonksiyonun kullanımıyla ilgili daha ayrıntılı bir Araştırma yapmanız yerinde olur.

dcount("*";"tabloAdı";"alan1=deger1 and alan2=deger2.....")
Dün geceden beri ayrıntılı araştırıyorum. Aslında bunu yazmıştım. Ama bir şeyler eksikmiş demek ki. Ustaların el atması gerekiyormuş. Teşekkür ederim. Tam oldu.
Rica ederim
İyi çalışmalar