AccessTr.neT

Tam Versiyon: Satır Ve Sütun Koşullu Değerlendirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba,

Satır değerlerine göre sütunların değerlerini hesaplayacak döngülerde hata yapıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,

Biraz ilerlettiğimi düşünüyorum.
Döngüdeki değerlerin işleyip işlemediğini Msgbox ile görüntüleyebiliyorum ancak sonuç alamıyorum.
Amacınızı biraz daha açıklar mısınız?
Yapmak istediklerimi adımlıyorum:
1- tbl_PERSONEL tablosuna istediğim kadar Tarih1, Tarih2, Tarih3 alanı eklemek. (ALTER TABLE ADD ile bunu yapıyorum)
2- Eklediğim Tarih1, Tarih2, Tarih3 alan başlıklarını tarih formatında değiştirmek. (FOR...NEXT ile bunu yapıyorum)
3- Tarih1, Tarih2, Tarih3 alanlarını tbl_IZINLER tablosundaki IZINBASLANGICTARIHI ve IZINBITITARIHI aralığına göre X ile işaretlemek istiyorum. (bunu DO...LOOP + FOR...NEXT ve Dlookup ile yapmaya çalıştım; olmadı)
Yalniz izin tarihleri bazı kayıtlarda 2 farklı aya yayılıyor mesela izin tablosundaki 17 nolu kayıt 26.07.2021-15.08.2021 aralığında izinli hem temmuz hem ağustos ayını kapsıyor
Personel tablosundaki hangi alanlara X koyulacak
Birkaç örnek veriyi elle girerek dosyanızı tekrar  yükler misiniz?
Tarih1, Tarih2, Tarih3 alanlarını GTarih=01/07/2021'den başlattığımda frm_PERSONEL görünümü ekli örnekteki gibi olmalı.
Bu örnek sorunuzun cevabını da içeriyor.

frm_PERSONEL formunu alt form olarak tasarladığım zaman ileri + geri butonları ile örneğin GTarih=01/06/2021 veya GTarih=01/08/2021 gibi ileri geri değişecek ve Tarih1, Tarih2, Tarih3 alanları ve X işaretleri bu değerlere göre güncellenecek.
Sayfalar: 1 2 3