AccessTr.neT

Tam Versiyon: Exceli Excele Aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
iyi günler arkadaşlar
bir Excel dosyam(makro içerebilen çalışma kitabı) var içerisinde 5 çalışma sayfasından oluşan veri ve tablo bulunmakta bu Excel dosyamı sayfa biçimleri ile aynı şekilde aynı dosya konumunda başka bir Excel dosyası oluşturarak dosya ismini bir hücreden seçerek 4 çalışma sayfasını buraya aktarmak istiyorum dosya uzantısı ods olacak şekilde makro ile nasıl yazılabilir

Birde yazdır komutunu tek bir buton ile 5.sayfa hariç (makro komutunun bulunduğu sayfa) 4 çalışma sayfasının çıktısını alabilecek nasıl bir komut uygulayabilirim

Yardımcı olabilirmisiniz
ThisWorkbook.SaveAs pathDest & nameFile & ".ods", FileFormat:=60
bu kod ile dosyanızı ods formatında kaydedebilirsiniz
sayfaları sadece veri + biçim olarak mı aktaracaksınız? sayfada kodlar varsa kod da aktarılacak mı?
Çalışmanızı eklemeniz çözümü kolaylaştırır
kabaca aşağıdaki kod işinize yarar
sayfa isimlerini ben 1,2,3,4 olarak aldım siz kendi dosyanızdaki isimleri verirsiniz.
Sub ODSYap_Tıkla()
    Dim wkb As Workbook

'Adding New Workbook
    Set wkb = Workbooks.Add
    For x = 2 To 5
        ThisWorkbook.Sheets("Sayfa" & x).Copy After:=wkb.Sheets(wkb.Sheets.Count)
    Next x
wkb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & "dosya_Adı" & ".ods", FileFormat:=60
End Sub
(05/07/2021, 12:15)DeLee yazdı: [ -> ]5.sayfa hariç (makro komutunun bulunduğu sayfa) 4 çalışma sayfasının çıktısını alabilecek nasıl bir komut uygulayabilirim

Sub yazdir()
    Dim syf As Worksheet
    For Each syf In ThisWorkbook.Worksheets
        If Not syf.Name = "Sayfa5" Then syf.PrintOut
    Next
End Sub
(05/07/2021, 22:14)berduş yazdı: [ -> ]kabaca aşağıdaki kod işinize yarar
sayfa isimlerini ben 1,2,3,4 olarak aldım siz kendi dosyanızdaki isimleri verirsiniz.
Sub ODSYap_Tıkla()
    Dim wkb As Workbook

'Adding New Workbook
    Set wkb = Workbooks.Add
    For x = 2 To 5
        ThisWorkbook.Sheets("Sayfa" & x).Copy After:=wkb.Sheets(wkb.Sheets.Count)
    Next x
wkb.SaveAs ThisWorkbook.Path & "\" & "dosya_Adı" & ".ods", FileFormat:=60
End Sub
Teşekkür ederim

(06/07/2021, 00:22)feraz yazdı: [ -> ]
(05/07/2021, 12:15)DeLee yazdı: [ -> ]5.sayfa hariç (makro komutunun bulunduğu sayfa) 4 çalışma sayfasının çıktısını alabilecek nasıl bir komut uygulayabilirim

Sub yazdir()
    Dim syf As Worksheet
    For Each syf In ThisWorkbook.Worksheets
        If Not syf.Name = "Sayfa5" Then syf.PrintOut
    Next
End Sub
Teşekkür ederim