AccessTr.neT

Tam Versiyon: Öğrenci Burs
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Ustadlar yeni bir burs takip hazırlamaya calıstım bazı yerleri sildim ad soyad ayrı idi tek yaptım veli bilgilerinin hepsini sildim ondan sonra hata vermeye başladı nasıl düzeltirim bunları

ikinci olarak forum açtıgımda sadece forum gözüksün arkada dosyalar görükmesin ve iyi görselli nasıl yaparım örnek ara yüz varmı acaba

[img][Resim: do.php?img=11166][/img]
1 - her soru için yeni konu açmalısınız
2 - 1. sorunuz için çalışmanızda kullandığınız sorgulardan nesnelerin veri kaynağına kadar her şeyi yeniden düzenlemelisiniz
en basitinden açılır kutularda kullandığınız veri kaynakları hala tablolarınızda artık olmayan alanları göstermeye çalışıyor
yani formunuzda kullandığınız her nesnenin ve sorgunun veri kaynağını tek tek inceleyip yeniden düzenlemelisiniz
(06/08/2021, 12:29)berduş yazdı: [ -> ]1 - her soru için yeni konu açmalısınız
2 - 1. sorunuz için çalışmanızda kullandığınız sorgulardan nesnelerin veri kaynağına kadar her şeyi yeniden düzenlemelisiniz
en basitinden açılır kutularda kullandığınız veri kaynakları hala tablolarınızda artık olmayan alanları göstermeye çalışıyor
yani formunuzda kullandığınız her nesnenin ve sorgunun veri kaynağını tek tek inceleyip yeniden düzenlemelisiniz

usta forumu kirletmek istemiyorum

bu konu uzamamasın dedim birkat hata kaldı düzenledim çogunu

[Resim: do.php?img=11167]
aynı hata burada da geçerli çalışmanızda [Adı] alanı olmamasına rağmen buton kodları
If IsNull([Adı]) Then
ile [Adı] alanına bağlanmış, buton kodlarındaki o alan adını yeni adıyla değiştirmelisiniz

dikkat ederseniz zaten uyarı mesajında da aynı şey belirtilmiş: ifadenizde başvurulan .... alan bulunamıyor
(07/08/2021, 12:26)berduş yazdı: [ -> ]aynı hata burada da geçerli çalışmanızda [Adı] alanı olmamasına rağmen buton kodları
If IsNull([Adı]) Then
ile [Adı] alanına bağlanmış, buton kodlarındaki o alan adını yeni adıyla değiştirmelisiniz

dikkat ederseniz zaten uyarı mesajında da aynı şey belirtilmiş: ifadenizde başvurulan .... alan bulunamıyor

bunu kodlaramı eklecem
hayır bu kod hata veriyor çünkü çalışmanızda [Adı] alanı, metin kutusu, açılır kutu, liste vsvs.. yok eskiden Adı olan şeyin yeni ismi ne
kodda hata veren yer boş alan kontrolünü yapan kısım, hangi alan boşsa bu kod çalışmayacaksa o alanın ismi isnull(....) fonksiyonunun içine yazılacak
Sayfalar: 1 2 3 4