AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Sayfalar Arası Koşullu Veri Çekme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Değerli uzman arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışmamla VERİ sayfasının A sütununa yazdığım TC kimlik numaralarına göre ANA SAYFA isimli sayfadan istediğim sütunların verilerini çekiyorum. Buraya kadar herşey normal. Ancak mükerrer kayıtlarda ilk bulduğu mükerrer kaydın verisini alıyor. Ben bunun önüne geçmek için mevcut makroya başka bir koşul olarak çalışma durumu "Etkin" olan koşulunu eklemek istiyorum. Yani sadece "Etkin" olan personellerin verilerini çekmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
(26/08/2021, 22:21)mert_0671 yazdı: [ -> ]Değerli uzman arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışmamla VERİ sayfasının A sütununa yazdığım TC kimlik numaralarına göre ANA SAYFA isimli sayfadan istediğim sütunların verilerini çekiyorum. Buraya kadar herşey normal. Ancak mükerrer kayıtlarda ilk bulduğu mükerrer kaydın verisini alıyor. Ben bunun önüne geçmek için mevcut makroya başka bir koşul olarak çalışma durumu "Etkin" olan koşulunu eklemek istiyorum. Yani sadece "Etkin" olan personellerin verilerini çekmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhabalar
Kodları aşğıdaki kodlar ile değiştirin.
Kod:
Sub TC_DEN_ISIM_BUL()

Dim v As Object, a As Object
Dim s As Long, bul As Range

Set v = Sheets("VERİ")
Set a = Sheets("ANA SAYFA")
v.Range("B2:B" & Rows.Count).ClearContents
If v.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row = 1 Then Exit Sub
For s = 2 To v.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row

Set bul = a.[B:B].Find(v.Cells(s, 1), , LookAt:=xlPart)

If Not bul Is Nothing Then
    If a.Cells(bul.Row, 23) <> "Etkin" Then
     Else

v.Cells(s, 2) = a.Cells(bul.Row, 3)
        v.Cells(s, 4) = a.Cells(bul.Row, 6)
        v.Cells(s, 3) = a.Cells(bul.Row, 4): End If: End If: Next
Set a = Nothing: Set v = Nothing: Set bul = Nothing: s = Empty

MsgBox "TAMAM"

End Sub
(27/08/2021, 23:08)Mehmet Emin Alkan yazdı: [ -> ]
(26/08/2021, 22:21)mert_0671 yazdı: [ -> ]Değerli uzman arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışmamla VERİ sayfasının A sütununa yazdığım TC kimlik numaralarına göre ANA SAYFA isimli sayfadan istediğim sütunların verilerini çekiyorum. Buraya kadar herşey normal. Ancak mükerrer kayıtlarda ilk bulduğu mükerrer kaydın verisini alıyor. Ben bunun önüne geçmek için mevcut makroya başka bir koşul olarak çalışma durumu "Etkin" olan koşulunu eklemek istiyorum. Yani sadece "Etkin" olan personellerin verilerini çekmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhabalar
Kodları aşğıdaki kodlar ile değiştirin.
Kod:
Sub TC_DEN_ISIM_BUL()

Dim v As Object, a As Object
Dim s As Long, bul As Range

Set v = Sheets("VERİ")
Set a = Sheets("ANA SAYFA")
v.Range("B2:B" & Rows.Count).ClearContents
If v.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row = 1 Then Exit Sub
For s = 2 To v.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row

Set bul = a.[B:B].Find(v.Cells(s, 1), , LookAt:=xlPart)

If Not bul Is Nothing Then
    If a.Cells(bul.Row, 23) <> "Etkin" Then
    Else

v.Cells(s, 2) = a.Cells(bul.Row, 3)
        v.Cells(s, 4) = a.Cells(bul.Row, 6)
        v.Cells(s, 3) = a.Cells(bul.Row, 4): End If: End If: Next
Set a = Nothing: Set v = Nothing: Set bul = Nothing: s = Empty

MsgBox "TAMAM"

End Sub
teşekkürler sayın Mehmet