AccessTr.neT

Tam Versiyon: Her Bir Personelin Toplamda Yaptığını Satışı Hesaplatma??
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba, arkadaşlar access'de oldukça yeniyim. Bir konuda takıldım yardımlarınızı bekliyorum. Bir tabloda günlük olarak pazarlama personellerinin o gün yaptıkları toplam satış tutarı verileri yer alıyor. Ben sorgu ekranında ya da daha farklı bir ortamda her bir satış personelin toplamda ne kadar satış yapıldığını nasıl hesaplatabilirim.
sorguda group by kullanarak yapabilirsiniz, ilgili alan sum(alanadi) ile toplanabilir.
(09/09/2021, 12:22)berduş yazdı: [ -> ]sorguda group by kullanarak yapabilirsiniz, ilgili alan sum(alanadi) ile toplanabilir.

Çok teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak şimdi 1. tabloda personel sicil no ve günlük satış tutarları var. 2. tabloda personel sicil no, ad, soyad vs . bilgileri var. Buna göre 2. tablodan personelin ad soyadı bilgileri çekip 1. tablodan da o personelin toplamda ne kadar satış yaptığı bilgisini bir sorguda nasıl çekebilirim.
yeni konu açıp örnek çalışmanızı ekleyin oradan devam edelim
mümkün olduğunca örnek dosya eklemeye çalışın çünkü çözümü bulmak dosya varken daha kolay
accessin sorgu oluşturucusuna yaptırabilirsiniz; 2 tabloyu da sorguya ekleyin sicilNo üzerinden ilişkilendirin
artık 2. tablodan ad-soyad alınabilir