AccessTr.neT

Tam Versiyon: Günlük İcraat Sayını Alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Günlük İcraatları nasıl sayısını alabiliriz?
Yapmak istediğiniz "KİŞİLERE KARŞI" sayfanızdaki AA8:AA19 aralığında kayıtlı suçlara göre "2021" sayfanızda R2:AS10001 aralığında kaç "YAKALANDI" ibaresi var bunu saymak mı?
Sayın @atoykan o alandaki bakacağı arayacağı kriter farklı suç ismi ve suç isminin devamındaki 2., 3.,...suçları saymadan sayı almak
Sayın yyhy
KİŞİLERE KARŞI sayfasındaki yıllık istenilen bilgilerin hangi sütunda ya da sütunlarda aranacağını belirtirseniz çözüm bulmak daha kolay olur. Çünkü farklı sütunlarda aynı isimde bilgiler var.
KİŞİLERE KARŞI sayfası AN8 Hücresine yazılacak formül için;

KİŞİLERE KARŞI Sayfası KASTEN ÖLDÜRME Suç isminin olduğu hücre (AA8)'nin aranacağı sayfa 2021 Sayfası M2:M10001 Hücre aralığı
KİŞİLERE KARŞI Sayfası YAKALANAN İbaresinin olduğu kriteri (AN7 hücresinde) YAKALANDI ibaresi ile sayfa 2021 Sayfası R2:AS10001 Hücre aralığından

Şöyle bir formül girdim netice alamadım.

=TOPLA.ÇARPIM(('2021'!$M$2:$M$10001=AA9&"*")*('2021'!$R$2:$AS$10001="YAKALANDI"))

Formüldeki AA9&"*" ibaresinin olduğu kısımda takılı kaldım.

2021 Sayfası M2:M10001 hücre aralığında bulunan suç isimleri 1 den fazla olabilmektedir.
KİŞİLERE KARŞI Sayfası KASTEN ÖLDÜRME Suç isminin olduğu hücre (AA8) de suç ismi KASTEN ÖLDÜRME olarak geçmekte;
2021 sayfası M sütununda arama yaparken KASTEN ÖLDÜRME&"*" olarak arattırabilsem sorunum orta yerden kalkacak.
KASTEN ÖLDÜRME VE OTO KUNDAKLAMA Gibi suçlarda Sadece KASTEN ÖLDÜRME suçunu saysın istiyorum.
Sayın yyhy
Ekteki dosyanın kontrolünü yapar mısın?
Sayfalar: 1 2 3