AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgu Sonucunu Toplama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,
aşağıdaki sorgu ile tarih aralığına ait kumaş dokuma birimine ait doluluk oranı hesaplıyorum,
tarih aralığına ait tüm verileri listeliyorum,
kod:
Kod:
Private Sub DOKUMA_DOLULUK()

ARAILK = ">=#" & Month(Me.ARAILKTARIH) & " / " & Day(Me.ARAILKTARIH) & " / " & Year(Me.ARAILKTARIH) & "#"
ARASON = "<=#" & Month(Me.ARASONTARIH) & " / " & Day(Me.ARASONTARIH) & " / " & Year(Me.ARASONTARIH) & "#"

Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "SELECT Sum([en]*[boy]*[gramaj]*1.05*1.08*[adet]/10000000) AS DOLULUK From SIPARIS_KAYIT GROUP BY SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI HAVING (SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI" & ARAILK & ") AND (SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI" & ARASON & ")", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
If Not rs.EOF Then
'
MsgBox RoundA(rs("DOLULUK"))

Else
End If
rs.Close
End Sub

tarih aralığına ait tüm verileri listeliyorum,
sorgu :
[img][Resim: do.php?img=11395][/img]

sorgu sonucu:
[img][Resim: do.php?img=11396][/img]

yapmaya çalıştığım (takıldığım nokta), sorgu sonucunu nasıl toplayabilirim?
aşağıdaki gibi yapmaya çalıştım ama olmadı.
Private Sub DOKUMA_DOLULUK()

ARAILK = ">=#" & Month(Me.ARAILKTARIH) & " / " & Day(Me.ARAILKTARIH) & " / " & Year(Me.ARAILKTARIH) & "#"
ARASON = "<=#" & Month(Me.ARASONTARIH) & " / " & Day(Me.ARASONTARIH) & " / " & Year(Me.ARASONTARIH) & "#"

Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "SELECT Sum([en]*[boy]*[gramaj]*1.05*1.08*[adet]/10000000) AS DOLULUK From SIPARIS_KAYIT GROUP BY SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI HAVING (SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI" & ARAILK & ") AND (SIPARIS_KAYIT.YUKLEME_TARIHI" & ARASON & ")", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
If Not rs.EOF Then
'
MsgBox RoundA(rs("DOLULUK"))
Dim i As Long, Sonuc1 As Double
For i = 1 To rs.Fields.Count - 1
Sonuc1 = Sonuc1 + rs.Fields(i).Value
Next i

MsgBox Sonuc1

Else
End If
rs.Close
End Sub
Merhaba 2 yöntem aklıma geldi.

1) YUKLEME_TARIHI sütununu sorgudan kaldırdığınızda
2) bu oluşturmuş olduğunuz sorgunuzu başka bir sorguda FORM olarak ekleyip DOLULUK alanını toplamasını isteyerek

Hepsinin toplamını alabilirsiniz
merhaba,
1.yöntem dediğiniz olumsuz, çünkü tarih aralığına göre veri alamam o zaman
2.yönetim: kod ile işlemi bitirmek istiyorum gibi ;)
önerin için teşekkür ederim,
Bir örnek eklermisin inceleyelim daha kolay yardımcı olmuş oluruz.
(14/11/2021, 12:12)lemoncher2 yazdı: [ -> ]Bir örnek eklermisin inceleyelim daha kolay yardımcı olmuş oluruz.
Sayfalar: 1 2