AccessTr.neT

Tam Versiyon: Butonla Sayfalar Arası Geçişte Dolu Olan Son Satıra Gitmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba. sayfamda butonum var sayfalar arası geçişimi sağlıyor. sheets 1 de ki kodum şu şekilde

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Worksheets("sheets2").Activate
End Sub

bunu sheets2 deki en son boş satıra gelmesini nasıl sağlarım?

örneğin sheets2 de 500 satır var dolu olarak tıkladığımda 501. boş satıra gelsin
BU aşağıdaki kısım sabit diğer numaralandırılmışlardan her hangi biri kullanılabilir
Not: Denemedim teorik
Dim sht As Worksheet
Dim LastRow As Long'Son Satır
Set sht = ActiveSheet

1 - 'Using Find Function (Provided by Bob Ulmas) 'yanılmıyorsam çok veri olduğunda ağır çalışıyor ama emin değilim tek tek tüm hücreleri kontrol ediyor
LastRow = sht.Cells.Find("*", searchorder:=xlByRows, searchdirection:=xlPrevious).Row

2 - 'Using SpecialCells Function 'Özel hücrelere göre ==>xlCellTypeLastCell=Son hücre
LastRow = sht.Cells.SpecialCells(xlCellTypeLastCell).Row

3 - 'Ctrl + Shift + End 'eğer belli bir sütuna göre olacaksa diyelimk i A sütununa göre
LastRow = sht.Cells(sht.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row

4 - 'UsedRange özelliğine göre ama burada biçimlendirme yada daha önce veri eklenip silme benzeri bir şey olmuşsa boş satırları bile dolu kabul eder
sht.UsedRange 'Refresh UsedRange
LastRow = sht.UsedRange.Rows(sht.UsedRange.Rows.Count).Row
3 - 'Ctrl + Shift + End 'eğer belli bir sütuna göre olacaksa diyelimk i A sütununa göre

bu olabilir ama yinede son satıra gitmiyor.

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim sht As Worksheet
Dim LastRow As Long 'Son Satır
Set sht = ActiveSheet
FindingLastRow = LastRow
End Sub

yanlışmı yapıyorum
ben sadece son satırı bulma kodunu yazmıştım siz hücreyi belirtmemişsiniz o nedenle o hücreye gitmiyor
son satırı bulduktan sonra ilgili hücreyi seçmesini de sağlamalısınız