AccessTr.neT

Tam Versiyon: Setfocus Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba arkadaşlar,

metin2, metin3 ve metin4 kutularının sekme durağı evet olduğunda
BARKOD metin kutusunun güncelleme sonrasında BARKOD metin kutusuna setfocus yapmıyor.

metin2, metin3 ve metin4 kutularının sekme durağı HAYIR olduğunda
BARKOD metin kutusunun güncelleme sonrasında BARKOD metin kutusuna setfocus yapıyor.

metin2, metin3 ve metin4 kutularının sekme durağı evet olduğunda da BARKOD metin kutusuna setfocus nasıl yapılabilir acaba

[img][Resim: do.php?img=11443][/img]
çok emin değilim ama şöyle bir sorun var siz galiba ENTER tuşuna basıyorsunuz metin kutusu içindeyken bu tuşa basmak metin kutusundan çıkmak demektir, zaten kaydı da metin kutusundan çıktığı için günceller. siz burada aslında metin kutusundan çıktığında metin kutusuna geri dön gibi bir anlam taşıyor kodu after_update yerine before_update aşağıdaki gibi değiştirerek yazmayı dener misiniz?
Private Sub BARKOD_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
AAA = Me.BARKOD
Me.Metin2 = AAA
Cancel = True'<== eklenen satır
End Sub
işlem yaptıktan sonra barkod metin kutusunu temizlemesi gerekiyor,
Private Sub BARKOD_BeforeUpdate(Cancel As Integer) olduğunda barkod metin kutusun temizlemiyor, hata veriyor.
fakat sorunu çözdüm,
bir tane buton ekleyip her barkod sonrası o butona tıklatarak işlem yaptırdım,
bu sayede barkod okuyunca yine aynı barkod metin kutusun temizleyip yeni barkod için barkod metin kutusunda bekliyor,
ilginiz için teşekkürler,
iyi çalışmalar dilerim.
Temizlemesi gerektiğine dair her hangi bir şey söylememiştiniz onun için temizleme kodu eklemedim ama onun dışında kod belirttigim yere yazdiginizda soru çıkartmıyordu sizde de sorun çıkartmamalıydı