AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporu Logolu Ve Biçimlendirilmiş Olarak Excel'e Gönderme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Merhaba arkadaşlar,
excele gönderirken hata veriyor,
merhaba arkadaşlar,
eklediğim örnekte excele gönder butonuna basınca hata veriyor,
yardımcı olabilirmisiniz?
tam olarak amacınız nedir?
sql kodunu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz?
Not sadece "WHERE (((YUKLEME_LISTESI.YUKLEME_NO)=" & Me.[YUKLEME_NO] & ")) ORDER BY YUKLEME_LISTESI.ID" satırı düzenlendi
forms!.... kısmı sorgudan çıkarılıp yerine doğrudan değer atandı
sql = "SELECT YUKLEME_LISTESI.MUSTERI_SIP_NO AS [Order], YUKLEME_LISTESI.ARTICLE_NO AS [Article No], " & _
"YUKLEME_LISTESI.URUN_TANIMI AS [Good Identification], YUKLEME_LISTESI.MUSTERI_RENK_NO AS Colour, " & _
"YUKLEME_LISTESI.En AS [Size W], YUKLEME_LISTESI.Boy AS [Size L], YUKLEME_LISTESI.Gramaj AS GSM, " & _
"YUKLEME_LISTESI.KOLI_NO AS [Carton Number], YUKLEME_LISTESI.ADET AS [Total Qty], " & _
"YUKLEME_LISTESI.KOLI_ADEDI AS [Total Carton], YUKLEME_LISTESI.KOLI_ICI AS [Qty in Carton], " & _
"YUKLEME_LISTESI.GR_ADET AS [Gr-pcs], YUKLEME_LISTESI.KOLI_AGIRLIK AS [Total Carton Weight], " & _
"YUKLEME_LISTESI.BIRIM_FIYAT AS [Unit Price €], YUKLEME_LISTESI.TOP_TUTAR AS [Total Price €], " & _
"YUKLEME_LISTESI.HACIM_M3 AS m³, YUKLEME_LISTESI.KOLI_EBADI AS [Carton Size] " & _
"FROM YUKLEME_LISTESI " & _
"WHERE (((YUKLEME_LISTESI.YUKLEME_NO)=" & Me.[YUKLEME_NO] & ")) ORDER BY YUKLEME_LISTESI.ID"
ayrıca doğrudan raporunuzu aşağıdaki kodla da excele gönderebilirsiniz
DoCmd.OutputTo acOutputReport, "Yükleme Listesi", acFormatXLS, "D:\Desktop\Yükleme Listesi.xls", 0
aynı isimde Excel dosyası varsa silinecek mi?
(04/02/2022, 15:20)berduş yazdı: [ -> ]aynı isimde Excel dosyası varsa silinecek mi?
sn halil ustam, eklemiş olduğunuz sorguyla bahsettiğim sorun çözüldü,
ben where kısmında form isimleri yazdığından, sıkıntı olmuş.
çok teşekkür ederim.

halil hocam,
asıl konuyu açış amacım, excele gönderilen listenin logolu gönderilebilmesiydi, ama sanırım logolu olarak excele gönderme yok.
sorunu şöyle çözebileceğimi düşünüyorum.

masaüstüne kayıtlı olan logolu "Yükleme listesi.xls" isminde kayıtlı dosyamın içeriğini 4.satırdan itibaren silip,
açılan Access dosyamdaki excele yaz butonuyla her defasında aynı dosyayı güncellemiş olacağım,

formdaki EXCELE YAZ butonundaki sorgu sonucunu Excel dosyama yazmak istiyorum,
bana bu kısımda yardımcı olabilirmisiniz,
sorgudaki verileri excele nasıl kaydedebilirim.
form ve Excel dosyamı ekledim.

yardımınız için çok teşekkürler,
iyi çalışmalar dilerim.
Sayfalar: 1 2 3 4 5