AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Vba İle Word Belgesi Ve Yolunu Kaydetme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhabalar,
Çok sayıda farklı klasörlerde word dosyam var. Bazı dosya ve word belgelerinin adı kolay,anlaşılır ve sade şekilde yazılmamış. Arama yapmak istediğimde çok uzun sürüyor ve çoğunda sonuca ulaşamıyorum. Bu sebeple elimde olan word belgelerini excel'de kod yardımı ile her word belgesini bir hücreye gelecek şekilde yapıştırmak ve yan satırına bu word belgesinin dosya yolunu ekletmek istiyorum. Dosya sayısı çok olduğu için el ile uzun sürmekte haliyle. Burda amacım bu belgeleri istediğim şekilde Excel kitabından access'e tablo olarak almak ve çok seri aradığım metnin geçtiği dosyaya erişmek. Örnek çalışmamı ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyor olacağım. Ayrıca amaca ulaşacak başka fikirlere de açığım. Teşekkürler...  Wink
Word belgesinin tüm içeriği mi 1 hücreye aktarılacak?
Evet üstadım, word belgesindeki bütün metnin hepsi excel'e; sırası olduğu ilgili hücreye aktarılsın istiyorum. Örneğin word belgesinde hepsini kopyala (ctrl+a , ctrl+c ) excelde a5 hücresi sırada olsun hücre içine yapıştır şeklide. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Ek olarak, bu senaryoyu ilgili klasörü seçip birden çok word belgesini seç aktar şeklide düşünüyorum üstadım.
word belgeleri nasıl seçilecek?
Dosya gezgini vasıtası ile seçmek suretiyle diye düşündüm fakat kod bilgim olmadığı için tıkanıyor hocam
sadece word belgeleri mi oksa txt, rtf gibi belgelerde olacak mı?
Sayfalar: 1 2 3