AccessTr.neT

Tam Versiyon: Acces Sorguyu Msserver 'de Kullanma Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar

SELECT Tbl_SFaturalar.faturaNo, Tbl_SFaturalar.Secenek, Tbl_SFaturalar.RefNo, Tbl_SFaturalar.FTarih, Tbl_SFaturalar.Plaka, Tbl_SFaturalar.Firmaadi, Tbl_SFaturalar.YukYeri, Tbl_SFaturalar.PBirimi, Sum([Adet]) AS Ad, Sum([BrimFiyat]) AS BF, Last([Kdvorani]) AS KO, Sum([KdvTutar]) AS KT, Sum([Toplam]) AS TT, Last([GumrukTutar]) AS GT
        FROM Tbl_SFaturalar
        GROUP BY Tbl_SFaturalar.faturaNo, Tbl_SFaturalar.Secenek, Tbl_SFaturalar.RefNo, Tbl_SFaturalar.FTarih, Tbl_SFaturalar.Plaka, Tbl_SFaturalar.Firmaadi, Tbl_SFaturalar.YukYeri, Tbl_SFaturalar.PBirimi
        HAVING (((Tbl_SFaturalar.faturaNo) Like '%" & txtFatNo.Text & "%') AND ((Tbl_SFaturalar.Secenek) Like '%" & txtSecenek.Text & "%') AND ((Tbl_SFaturalar.RefNo) Like '%" & txtRefNo.Text & "%')) AND ((Tbl_SFaturalar.Firmaadi) Like '%" & txtFirmaadi.Text & "%') AND ((Tbl_SFaturalar.Plaka) Like '%" & txtPlaka.Text & "%') AND ((Tbl_SFaturalar.Yukyeri) Like '%" & txtYukyeri.Text & "%')

Yukarıda acces te yaptıgım sorgu,Msserver de kullanırken hata veriyor. uyarıda last( ..gibi  hata oldugunu bildiriyor,sanırım Last kullanamıyorum,bunun yerine ne kullanmalıyım yada;
bu sorguyu aynı şekilde ve yapıda Msserverde kullanılacak şekilde çevirebilecek arkadaş varsa çevirebilirmi,yada bu konu ile ilgili bana bilgi verebilecek varmıdır.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
LAST tanımlı bir fonksiyon olmadığından kullanamazsınız. Bunun yerine Last ile belirlediğiniz değerler için

SELECT TOP (1) ....  DESC; veya

SELECT .... FROM....... ORDER BY ..... DESC LIMIT 1; subquery ile değerleri elde etmeyi veya

Min/Max  fonksiyonlarını daha anlamlı değerler ifade edecek tanımlamalar ile kullanmayı deneyebilirsiniz.
Tşk hocam,hallettim
Rica ederim Hocam. Zaman fakirliğinden ancak gördüm kusura bakmayın. İyi çalışmalar.