AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kod İle Metinbirlestir Fonksiyonu Olusturma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar,  benim excelde metinbirlestir fonksiyonu yok, bunun kod ile yapılmış örnekleri var midir, ben bulamadım da, cok lazim , isimi bayağı bir görecek, yardımcı olur musunuz? teşekkürler
Ekteki örneği inceler misin?
(22/03/2022, 00:24)userx yazdı: [ -> ]Ekteki örneği inceler misin?
sayın userx bilgilendirme için çok teşekkür ederim yalnız belirtmeyi unuttum, boşluk olunca sadece nokta koyuyor, ben boşlukları görmezden gelsin istiyorum, bu yüzden metnibirleştir fonksiyonunun peşindeyim çünkü o fonksiyonda boşluğu yok say parametresi de var, bu kodu o şekilde revize edebilir miyiz?
Benim yüklediğim örneğimdeki virgülü mü kastediyorsun?
(22/03/2022, 01:45)userx yazdı: [ -> ]Benim yüklediğim örneğimdeki virgülü mü kastediyorsun?
nokta veya virgül neyse... mesela boş sütun olunca o boşluğu geçsin hesaba katmasın istiyorum, ama boş sütun olunca nokta koyuyor, veya virgül neyse işte
Cok teşekkürler sayın userx kodu biraz uğraşıp ihtiyacım gore degistirebildim, epey bi uğraştım ama, lazım eden arkadaşlar kullansın , boşlukları yok sayiyor, for sayılarını değiştirerek uyarlayabilirler

Sub Düğme1_Tıkla()
Dim a As String

For i = 1 To 20

a = "."

For j = 1 To 4

If Cells(i, j).Value = "" Then
  GoTo bura

Else
  If j = 1 Then
  Cells(i, 7).Value = Cells(i, j).Text
  Else

Cells(i, 7).Value = Cells(i, 7).Value & a & Cells(i, j).Text