AccessTr.neT

Tam Versiyon: Birden Fazla Alanı Güncelleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
selamlar, güncelleme sözdizimini biliyorum, yani intten öyle öğrendim, lakin tüm örnekler tek alan üzerinden , ama ben tüm alanlarımı güncellemek istediğimde nasıl bir kalıp kullanacağım onu bulamadım, çok basit ama bilmiyorum
aslında kalıp aynı , her alnarasına virgül koymanız yeterli: Alan1=değer1, Alan2=değer2 gibi

..... set Alan1=değer1, Alan2=değer2 
(07/04/2022, 02:05)berduş yazdı: [ -> ]aslında kalıp aynı , her alnarasına virgül koymanız yeterli:  Alan1=değer1, Alan2=değer2 gibi

..... set Alan1=değer1, Alan2=değer2 

Eyvallah çok teşekkür ederim
sayın berduş bilgilendirmeniz için teşekkürler, lakin yine beceremedim , update söz diziminde hata var uyarısı alıyorum, ya bu yazım kuralları beni deli edecek Img-cray

Dim a, b, c, d, e As Integer
Dim dep As String

dep = Me.depo.Value

a = Dlookup ("Kimlik", "firmalar", "firmaAdi='" & Me.acilanFirmaAdi.Value & "'")
b = Dlookup ("Kimlik", "alimTuru", "alimTuru='" & Me.acilanAlimTuru.Value & "'")
c = Dlookup ("Kimlik", "isinTuru", "isinTuru='" & Me.acilanIsinTuru.Value & "'")
d = Dlookup ("Kimlik", "siniflar", "sinifAdi='" & Me.acilan.Column(1) & "'")
e = Dlookup ("Kimlik", "depo", "depo='" & dep & "'")

DoCmd.RunSQL "update surec set firmaId=" & a & " , alimTuruId=" & b & ",isinAdi='" & Me.isinAdi & "', isinTuruId=" & c & ", depoId=" & e & ", faturaTarihi='" & Me.faturaTarihi & "',faturaNo='" & Me.faturaNo & "', tutar=" & Me.tutar & ",kdv=" & Me.acilanKdv & ",toplamFiyat=" & Me.toplamFiyat & ",sinifId=" & d & " where Kimlik=" & Me.metinKimlik & " "

bu güncelleme sorgusunda söz dizimi hatası var diyor neresi hatalı acaba?
alan türlerini dikkate alıyor musunuz metin değerler için tırnak içine almak gibi?
tarih alanınız gerçekten tarih mi yoksa tarih görünümünde metin mi?
gerçekten tarih ise tırnak içine alınmaz
tarihin iki sharp simgesi arasında olması gerektiğini öğrendim, ayrıyeten harfleri (sayı) oldukları için tırnaksız yaptım yine olmuyor Fur

DoCmd.RunSQL "update surec set firmaId=a , alimTuruId= b ,isinAdi='" & Me.isinAdi & "', isinTuruId= c , depoId= e , faturaTarihi= #Me.faturaTarihi#,faturaNo='" & Me.faturaNo & "', tutar=" & Me.tutar & ",kdv=" & Me.acilanKdv & ", sinifId=d where Kimlik = " & f & ""
Sayfalar: 1 2 3