AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form Üzerinde Tablo Filtreleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba

Bölünmüş form olarak kullandığım formda , alttaki veri sayfasında intac_tarihi boş ise o satırı komple kırmızıya boyayabiliyormuyuz? eğer oluyorsa formdaki Eksik olanları göster butonu ile alttaki veri sayfasında süzme yapabilirmiyiz?
tam olarak anlamadım bölünmüş formun altındaki tüm kayıtların olduğu alan mı renk değiştirecek yoksa formun kendisi mi?
şöyle;

bölünmüş formun altındaki tüm kayıtların olduğu alanda eğer intac_tarihi boş ise o satır kırmızı olsun.. koşullu biçimlendirme gibi. intac_tarihi = >0 ise gibi.

[Resim: 54jjydl.jpg]

burdaki amaç şu. intaç tarihi girildiyse işlem kapanmış demek oluyor. açık olanları görebilmek için böyle birşey geldi aklıma. Başka bir yolu varsa benim aklıma gelmeyen yada bildiğiniz oda olur.

ana amacım ise kapanan ve açık olan işlemleri hem bir bütün hemde ayrı ayrı görebilmek için filtrelemek.
İyi akşamlar dilerim Sayın Forum Sakinleri.

Değerli Hocalarım benden çok daha iyi bilirler ancak aflarına sığınarak bunun için renklendirme yapmak gerekmediği kanaatindeyim. Filtrelemek istediğiniz alana göre if isnull() ile kayıt var veya yok belirlemesi yapmak sureti ile filtreleme uygulayabilirsiniz ve alan değerine göre sıralatabilirsiniz. Daha önce benzer bir soru vardı şimdi bulamadım ama orada ifade edildiği üzere Access'de Excel'deki gibi koşullu biçimlendirme yapmak çok zor diye biliyorum.

İyi çalışmalar diler, saygılar sunarım.

Murtaza AF
Renklendirmedeki bir amaçta göze çarpsın eksik olan diye düşündüm. yani sadece "eksik olanları göster" butonuna tıklayıncada intac_tarihi olmayan satırları listelese bile yetecek
alt form için koşullu format kullandım,
istenirse kod ile de yapılabilirdi
dilerim işinize yarar
Yapılanlar
1 - alt form eklenip veri kaynağına tablo bağlandı
2 - alt form tasarım modunda açılıp tüm veri içeren alanlar seçildi
3 - seçilen alanlar için koşullu biçimlendirme eklendi
[Resim: do.php?img=12002]
Sayfalar: 1 2