AccessTr.neT

Tam Versiyon: Resim Çekme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selamun aleykum Eğitmenler ve arkadaşlar.ekte sunmuş olduğum çalışmamda stoklar hakkında kayıt yapacağım.Tablo1 adlı forma stok adını yazıp "C:\Users\EVREN\Pictures" dosyasında formu her açtığımda resmi çekecek ve aynı zamanda rapor bölümünün sorgu kısmında filtreleme yapmaktayım ve buradada resmi görmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz
dosyanızda sorun göremedim,
hem formda ham de raporda resim kutusunun denetim kaynağını resim alanı olarak seçince resimleri gösterdi
hocam şöyle ifade edeyim örneğin elma diye stok ismi yazacağım sonra resim kutusuna tiklayıp ilgili klasörün içinden elma resmini seçeceğim, başka bir stok ismi girip gene aynı klasörden örneğin portakal diye stok ismi yazıp, portakal resmini seçeceğim ve bunu aynı zamanda raporun sorgu kısmındada filtrelediğim zaman bu resimlerine gösterecek.iyi günler dilerim.
forma bir buton ekleyip aşağıdaki kodu yazarsanız seçilen dosyanın adresi tablonuza eklenir
Dim Yol As String
Set xFd = Application.FileDialog(3)
With xFd
.Filters.Clear
.Filters.Add "Tüm Dosyalar", "*.*", 1
.Title = "Lütfen taşınacak dosyaları seçiniz!"
.AllowMultiSelect = 0 'True
' .InitialFileName = "D:\Desktop\Sil_denme" 'Environ("USERPROFILE") & "\Desktop"
If .Show <> -1 Then Exit Sub
Me.Resim7 = .SelectedItems(1)
End With
Konularınıza olumlu yada olumsuz mutlaka dönüş yapın
hocam verdiğiniz kod çalıştı tesekkur ederim dönüş yapmam geç oldu kusura bakmayın hasta idim iyi günler