AccessTr.neT

Tam Versiyon: Button İle Diğer Butonu Çalıştırmak?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Herkese merhaba;
Bir buton'a basarak başka bir butonun çalışmasını tetikleyebilme şansımız var mı?
Yani Button1 e bastığımda Button1 de ki işleri yaptıktan sonra gizli olan Button2 yi çalıştırmasını istiyorum.
Merhaba Sayın @programmer67

Call ile Button1_Click ile Button2_Click eventini
Call Forms.Formunuz.button2_Click
şeklinde çağırabilirsiniz. Ancak bunun yerine buton olaylarını modül haline getirip butonun tıklanması olayında fonksiyon olarak çağırmanız daha doğru olacaktır.
Teşekkür ederim.
Call Forms.VeriYukleme_Formu.btntablodegis_Click olarak denedim ama hata verdi.
Buton tıklamayı call ile çağırmak sorun yaratabilir, benzer bir yöntem olarak ilgili buton kontrolüne sendkey (" ") şeklinde tıklama gönderilmesi yöntemi de izlenmektedir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bunun yerine buton olaylarını modül haline getirip function olarak çağırmak programcılık tekniği açısından en doğru uygulamadır.

Not: Buton tıklamayı call ile çağırırken aynı formda ise sadece "call button2_click" olarak çağırabilirsiniz form bilgilerini girmeniz gerekmez.
Çok teşekkür ederim olayı anladım.
Merhaba kodlar örnek olarak uygulama yaptığımda çalışıyor fakat programımdaki butonun altına kodu eklediğimde çalışmıyor. Herhangi bir hata da vermiyor.
Sayfalar: 1 2 3