AccessTr.neT

Tam Versiyon: Userformdaki Herhangi Bir Textboxun İçeriğini Kopyala , Kes Ve Yapıştır Olayı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhabalar, bilindiği üzere Excel userform özelliklerinde sağ klik kısayol (kes-kopyala-yapıştır) menüsü yok, yabancı sitelere kadar baktığımda oluşturulan kodlar da çalışmadı ve  sebebini bulamadım, zaten çok yaygın bir bilgi yok bu konuda. Ben de çaresiz bu işi buton ile yapmak durumunda kaldım. Ama buton ile olan örneklere baktığımda ise textboxun adı kullanılarak yapılmış, bende de çok miktarda textbox var, bu örnekleri uyarlamaya kalksam bayağı bir kod kalabalığı oluşacak, her textbox için bir buton oluşturma saçmalığına gitmek zorundayım, bunun yerine, ben herhangi bir textboxtan seçim yaptığımda Excel bunu algılasın istiyorum ve o seçimi kes-kopyala yapıştır için tek buton iş görsün... sağ click ile olmadı bari bunu buton ile yapayım diyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Merhaba.
Normalde buton eklemenize gerek yok.
Sağ tıklama ile popup açılır tıklayınca olur.
Önce panoya kaydetme kodu çalışır.
Unutmazsam ve müsait olunca örnek eklerim arşivde varsa onuda eklerim.

Mesela ekteki listboxa sağ tıklayıp görün sonra dosyaynıza uygularsınız.
Başka bir forumdan kod bulup uyguladım denersiniz ama 64bit excelde çalışırmı bilmem çalışmazsa Api kodları ayarlanır.
Kod bazen hata veriyor bu arada.

[Resim: do.php?img=12907]
Dosya güncellendi ama hata devam ediyor akşama felan bakarım hata neden diye.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim sayin feraz, emeğinize teşekkürler, kodları inceledim gördümki her bir textbox için uzunca kodları var, benim userformda bayağı bir textbox var, bunun daha kısa bir yolu olabilir mi, mesela ben hangi textboxu secersem onu algılayıp sağ menu acilsin, boyle algilatabilir miyiz?
emin değilim ama @feraz hocam daha önce class kullanarak işlevi tüm metin kutularına yaymıştı
Sayfalar: 1 2 3