AccessTr.neT

Tam Versiyon: Puantaj Tablosu Değerlerini Tamamını 1 Yapma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Kolay gelsin hazırladığım puantaj tablosunu tamamladım sıkıntısız çalışıyor, fakat ayın tüm günlerine "D" harfi yerine 1 yazmasını ve hafta sonunda olan renklendirmeyi kaldırmak istedim. Yani aktardığım tablomda ilk açılışta tüm denetimlere 1 rakamının gelmesini istiyorum. Pazar günü renklendirmeyi vbred kısmını vbwhite yaparak hallettim. Veri Ekle kodlarının içinde
Alıntı:    If (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU = "" Then
                        rs1(i) = "T": T = T + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    ElseIf (TrhGunu = "Pazar") And TatilKODU <> "" Then
                  ' TrhGunu = "Cumartesi" Or
                        Me.Controls("e" & K).BackColor = vbRed
                    Else
                        rs1(i) = "D"
                    End If

If RTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: RT = RT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbMagenta
                    If DTatil > 0 Then rs1(i) = TatilKODU: DT = DT + 1: Me.Controls("e" & K).BackColor = vbCyan

End If

"D" olan kısımları ve "T" olan kısımlar 1 yapınca denetimlere 1 rakamı geliyor fakat hesaplama olayı dağılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, amacım çalışıyorsa 1 çalışmıyorsa senelik izin, rapor,ücretsiz izin değil normak tatil günüyse 0 yazmak.
formunuzdaki veriler tazminat tablosundan geliyor verileriniz o tabloda D olarak kayıtlı
şimdi tablodaki verileriniz mi değişecek yoksa sadece formdaki görünümü mü 1 olacak
(16/10/2022, 15:01)berduş yazdı: [ -> ]formunuzdaki veriler tazminat tablosundan geliyor verileriniz o tabloda D olarak kayıtlı
şimdi tablodaki verileriniz mi değişecek yoksa sadece formdaki görünümü mü 1 olacak

excele 1 olarak aktaracak ay kaç gün çekiyorsa hepsi 1 olacak varsayılan ben izinli günü falan kendim ayarlamak istiyorum. Resmi tatili falan otomatik atmasın yani amacım bu
sql kodunu aşağıdaki gibi değiştirip dener misiniz?
sorunuzu sorarken daha net ifadeler kullanmalısınız yoksa anlaşılmadığı için cevaplanmayabilir
mesela
"verilerimi excele aktarırken günlerde yer alan D değerinin 1 olarak aktarılmasını nasıl sağlarım" gibi bir ifade çok daha anlaşılır olabilir
SQL = "SELECT Rs1.id, Rs1.sicil, Rs1.adsoyad, Rs1.rutbe, ""BİRİM"" AS İfade1, " & _
"IIf( Rs0.E1='D',1,0), " & _
"IIf( Rs0.E2='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E3='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E4='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E5='D',1,0)," & _
"IIf(Rs0.E6='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E7='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E8='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E9='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E10='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E11='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E12='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E13='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E14='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E15='D',1,0),"
Sql = Sql & "IIf( Rs0.E16='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E17='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E18='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E19='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E20='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E21='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E22='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E23='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E24='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E25='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E26='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E27='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E28='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E29='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E30='D',1,0)," & _
"IIf( Rs0.E31='D',1,0), " & _
"Rs0.CalisilanGun, Rs2.katsayi, Rs2.puan, [katsayi]*[puan] AS Gcn " & _
"FROM tblhsp AS Rs2, PERSONEL1 AS Rs1 INNER JOIN tazminat AS Rs0 ON Rs1.id = Rs0.ADISOYADI " & _
"WHERE (((Rs0.YIL)=" & Me.cmbYear & ") AND ((Rs0.AY)=" & Me.cmbMonth & "));"
Haklısınız ama sadece D olanları değil hepsini ilk açılışta 1 olarak görmem lazımdı, sizin paylaştığınız kod ile diğerleri için çözüm yolunu görmüş oldum sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim.
(11/10/2022, 15:42)angelos yazdı: [ -> ]fakat ayın tüm günlerine "D" harfi yerine 1 yazmasını
sadece D harfi olacak yazmışsınız!!!
Sayfalar: 1 2