AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapora Grup Altındaki Verilerin Metin Kutusunda Birleştirilmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Tüm form üyesi arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim. Konuyla ilgili bir örnek vt hazırladım Vt deki raporda tabloya bağlı araçlar bazında gruplandırılmış olup ayrıntı bölümünde kullanıcılar var. Bu kullanıcıları Gurup üstbilgisi satırında bulunan Kullanıcılar etiketli metin kutusunda birleştirmek istiyorum. Örn; Kemal, Mehmet gibi.Raporda da gerekli açıklamaları örnekle yaptımı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.
öncelikle bir modül oluşturup aşağıdaki fonksiyonu ekleyin

Function xGrup(xID As Long) As String
xSQL = "select [Adısoyadi] from [tablo1] where aracID=" & xID
Set rs = CurrentProject.Connection.Execute(xSQL)
'recordset.GetString(StringFormat, NumRows, ColumnDelimiter, RowDelimiter, NullExpr)
xGrup = rs.getstring(, , , ", ", "")
xKes = InStrRev(xGrup, ",") - 1
xGrup = Left(xGrup, xKes)
End Function
daha sonra raporunuzun veri kaynağına aşağıdaki sorgu kodunu ekleyin
SELECT Tablo2.araclar, xGrup([kimlik]) AS [Adı Soyadı]
FROM Tablo2;
son olarak Metin2'nin Denetim Kaynağını: Adı Soyadı olarak değiştirin
dilerim işinize yarar
Not: Fazla isim olduğunda rapordaki metin kutusuna sığmayabileceği için Metin2'nin Büyüyebilir özelliği EVET olarak değiştirilmelidir
(09/11/2022, 14:32)berduş yazdı: [ -> ]öncelikle bir modül oluşturup aşağıdaki fonksiyonu ekleyin

Function xGrup(xID As Long) As String
xSQL = "select [Adısoyadi] from [tablo1] where aracID=" & xID
Set rs = CurrentProject.Connection.Execute(xSQL)
'recordset.GetString(StringFormat, NumRows, ColumnDelimiter, RowDelimiter, NullExpr)
xGrup = rs.getstring(, , , ", ", "")
xKes = InStrRev(xGrup, ",") - 1
xGrup = Left(xGrup, xKes)
End Function
daha sonra raporunuzun veri kaynağına aşağıdaki sorgu kodunu ekleyin
SELECT Tablo2.araclar, xGrup([kimlik]) AS [Adı Soyadı]
FROM Tablo2;
son olarak Metin2'nin Denetim Kaynağını: Adı Soyadı olarak değiştirin
dilerim işinize yarar
Not: Fazla isim olduğunda rapordaki metin kutusuna sığmayabileceği için Metin2'nin Büyüyebilir özelliği EVET olarak değiştirilmelidir

Sayın Berduş, ilgi ve alakanıza teşekkür ederim. Verdiğiniz kodu deneyip olumlu yada olumsuz geri dönüş yapacağım. Saygılarımla iyi çalışmalar.
Sayın berduş, konuyla ilgili hazılamış olduğunuz fonksiyonu örnek üzerinde denedim ve kusursuz çalıştı. İlginize ve emeğinize çok teşekkür ederim. İyiki varsınız. Saygılarımı sunar iyi çalışmalar dilerim.
Rica ederim
İyi çalışmalar)