AccessTr.neT

Tam Versiyon: Klasör Arama Ve Pdf Kaydetme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Herkese Kolay Gelsin. iyi Çalışmalar..
Deneme adlı Excel dosyamın bulunduğu yere
"DENEME" adında klasör oluşturmasını;
Oluşturluna Klasörün içine
Adını d1-c1 ve e1 hücrelrinden alan bir kalsör daha oluşturmasını,
oluşturulan alt klasöre
adını b1 den alan bir pdf kaydetmesini istiyorum.
Değişik araştırmalarım sonucu
Klasörleri oluşturdum.
Pdf oluşturmasınıda öğrendim.
Ama kodlar tek bir buton içerisinde olacak şekilde
dosya yolunu oluturduğum alt klasör olarak gösteremiyorum.
örnek dosyam ektedir.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar...
Kolay Gelsin Arkadaşlar. Sorunuma henüz çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
Dim i As Long
Dim klasor, bak1, bak2, datakontrol,datakontrol2
Dim olusturulacak_klasor As String, dataklasoru As String, dosya_adı As String
    Set klasor = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
        dataklasoru = ThisWorkbook.Path & "\DENEME\"
        datakontrol2 = klasor.FolderExists(dataklasoru)

If datakontrol2 <> True Then
                klasor.CreateFolder dataklasoru
            End If

olusturulacak_klasor = dataklasoru & Rapor.Cells(1, 4)
        bak1 = klasor.FolderExists(olusturulacak_klasor)

dosya_adı = Rapor.Cells(1, 2)
            If bak1 <> True Then
                klasor.CreateFolder olusturulacak_klasor
                Worksheets("Rapor").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=olusturulacak_klasor & dosya_adı
            Else
                Worksheets("Rapor").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=olusturulacak_klasor & dosya_adı
            End If

Yukarıdaki kod
Önce; çalışma sayfamın bulunduğu yere DENEME adında bir klasör oluşturuyor.
Sonra; Oluşturulan bu klasörün içine "oluşturulacak_klasor" diye tanımladığım bir alt klasör daha oluşturuyor.
Buraya kadar sıkıntı yok.
Son olarak oluştruduğum alt klasörün içine pdf oluşturmak istiyorum.
Fakat omuyor . Bir Bakabilirseniz memnun olurum.
Hepinize iyi çalışmalar. Yaklaşık 4 gün önce bir konu açtım. Fakat bir yardım bulamadım. Bir yanlışımız mı oldu. Yoksa Excel konuları ile ilgilenilmiyor mu? Bir sıkıntı varsa söyleyiniz. Ya ben bir açıklama yaparım. Yada acaba cevap verilmiş mi diye günde 10 defa açıp bakmam. Teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Acaba yardımcı olmaya çalışan uzmanlarımızın da robot olmadığı, her birinin ayrıca devam eden işleri projeleri ve/veya insani bir takım diğer yükümlülükleri olduğu, yılsonu olması hasebiyle çoğunun çılgın bir tempoda olduğu vakit bulamadığından bakamadığı aklınıza neden gelmez? Hazır olda emrinize amade beklemiyoruz. Bir çok konuda son dönemde bunu belirtiyoruz yetişemiyoruz arkadaşlar diye. Herkes soru soruyor sonrada hemen cevap bekliyor. Üç beş kişi dışında yardımcı olduğumuz öğretmeye çalıştığımız herkes işi bitince yok oluyor tek bir satır katkı birşeyin ucundan tutmak gibi bir çaba göstermiyor biz sizlere neden bir soruya da siz fikir beyan etmiyorsunuz açıklayınız gibi bir direktifle geliyor muyuz?
Yine şaşıtmadınız. Her zaman ki gibi (diğer üyelerede aynı şekilde verdiğiniz cevapları okumuştum daha önceleri). Daha önceden de verdğiniz bu tarz bir cevaba karşı fikri mi beyan etmiştim. Ben her gün on defa girip bakıyorum acaba cevap gelmiş mi diye. Sebebini merak etmiştim sadece. Yoğunuz demeniz yeerliydi. Ama siz baya tarlandınız. ve şaşırmadım. Teşekkür ederim. Vereceğiniz cevaba yorum yapmayacağım. Çünkü vereceğim cevap birşeyleri değiştirmeyecek. Siz hep böyle devam edeceksiniz.

AYRICA ZAMANI OLMAYAN
"Acaba yardımcı olmaya çalışan uzmanlarımızın da robot olmadığı, her birinin ayrıca devam eden işleri projeleri ve/veya insani bir takım diğer yükümlülükleri olduğu, yılsonu olması hasebiyle çoğunun çılgın bir tempoda olduğu vakit bulamadığından bakamadığı aklınıza neden gelmez? Hazır olda emrinize amade beklemiyoruz. Bir çok konuda son dönemde bunu belirtiyoruz yetişemiyoruz arkadaşlar diye. Herkes soru soruyor sonrada hemen cevap bekliyor. Üç beş kişi dışında yardımcı olduğumuz öğretmeye çalıştığımız herkes işi bitince yok oluyor tek bir satır katkı birşeyin ucundan tutmak gibi bir çaba göstermiyor biz sizlere neden bir soruya da siz fikir beyan etmiyorsunuz açıklayınız gibi bir direktifle geliyor muyuz?"

BUNA ZAMAN BULMUŞ.
BRAVO
Sayfalar: 1 2