AccessTr.neT

Tam Versiyon: Acceste Rapor Yazdır Dediğimde 4 Kopya Yazdırsın.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hayırlı akşamlar
Benim hazırladığım uygulamada
1-  acılan kutudan veri seçerek rapor yazdırıyorum ama benim istediğim açılan kutuya içindeki verilerden başka yazı yazılmasın.
2- rapor yazdır dediğimde 4 kopya yazsın.
Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
(14/12/2022, 21:37)ertuğrul2022 yazdı: [ -> ]1-  acılan kutudan veri seçerek rapor yazdırıyorum ama benim istediğim açılan kutuya içindeki verilerden başka yazı yazılmasın.
2- rapor yazdır dediğimde 4 kopya yazsın.

Merhaba, 1. madde ile ilgili herhangi bir sorun yok.

2. madde için, yazdır butonunun tıklandığında olayındaki kodu

DoCmd.OpenReport "RAPORDÖNEM", acViewPreview
DoCmd.PrintOut acPrintAll, , , , 4

Kodu ile değiştir.  Ayrıca Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu mutlaka incele.
Ekli dosyayı inceleyin. Combobox edit özelliği filtreleme ve veri girişi için kullanılır. Siz sadece verilerinizin kullanılmasını istiyorsanız listeyi sınırla özelliğini evet ve değer listesi düzenlemelerini hayır yapmalısınız. Formunuza bir textbox ekledim burada hangi değeri yazarsanız o kadar sayıda print alırsınız.
(15/12/2022, 13:50)atoykan yazdı: [ -> ]Ekli dosyayı inceleyin. Combobox edit özelliği filtreleme ve veri girişi için kullanılır. Siz sadece verilerinizin kullanılmasını istiyorsanız listeyi sınırla özelliğini evet ve değer listesi düzenlemelerini hayır yapmalısınız. Formunuza bir textbox ekledim burada hangi değeri yazarsanız o kadar sayıda print alırsınız.

Allah ne muradın varsa versin hocam akşama inceleyeceğim. Konuyu kapatabilirsiniz.