AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablo1 Den Verileri Form1 Alt Veri Bilgisinden Tablo2 Ye Aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar herkese iyi çalışmalar,

Benim de ufak bir sorum var. Elimde 2 adet tablo ve 1 adet Bölünmüş Form mevcut.

Amaç: Tablo 1 den "arama kutusu vasıtasıyla" Bölünmüş Forma (master) veriyi getiriyorum. Fakat Bölünmüş forma (master) gelen verileri Tablo 2 olan kısma aynı zamanda işlemesini istiyorum.

Problem: Bölünmüş formda (master) gözüken veriler "Ad Soyad" olarak gözüküyor fakat Tablo 2 ye ID olarak kayıt sağlıyor. Çalışmam Ek'tedir.

Uygunsuz bir yazı yazdıysam kusuruma bakmayın. Yardım ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 

Kolay gelsin
merhaba
ne yapmak istediğiniz tam anlaşılmıyor,biraz daha açın lütfen
(06/01/2023, 18:32)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]merhaba
ne yapmak istediğiniz tam anlaşılmıyor,biraz daha açın lütfen

hocam daha nasıl açıklanabilir ki? dosyayıda atım. 2 adet tablom ve 1 adet formum var. 1. tablodan verileri arama kutusu ile bölünmüş formuma getiriyorum fakat bölünmüş formun alt veri kısmına kaydettiğinde tablo2 ID olarak kaydediyor. ben ID olarak kaydetmesini istemyiorum. RAR ı indirirseniz göreceksiniz açık bir şekilde.

teşekkürler
Sorunu başka bir hocam ile çözdük. "dsezgin" hocama teşekkürler.

Çözüm:
kayit tablosu
1. kAdSoyad alanı veri tipini sayı olarak değitiriyoruz, arama bölümünden bileşik kutu tipi seçip, satir kaynağına

SELECT [soforler].[id], [soforler].[sAdSoyad], [soforler].[sSrt] FROM soforler ORDER BY [sAdSoyad], [sSrt], [id];
yukarıdaki SQL'i taşıyoruz , sütun sayısını 2 yapıyoruz, sütun genişliğine sıfır yazıyoruz.

2.  kDorsePlaka alani veri tipini sayı olarak değiştirin, arama bölümünden bileşik kutu tipi seçip, satir kaynağına
SELECT [DorsePlakalar].[id], [DorsePlakalar].[dDorsePlaka], [DorsePlakalar].[dAdrTarih] FROM DorsePlakalar ORDER BY [dDorsePlaka], [dAdrTarih], [id];
yukarıdaki SQL'i taşıyoruz.

tabloyu acınca ilgili kayıtları formdaki gibi veriler gösterilecektir.