AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguda Hesaplama Hapmak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Hayırlı akşamlar herkese. Benim bir projem var. Tabloda STOK, PLANLANAN, SİPARİŞİ, TERMİN1, TERMİN2 , TERMİN3 , TERMİN4 , TERMİN5 , TERMİN6 , TERMİN7 , TERMİN8 , TERMİN9 , TERMİN10 , TERMİN11 , TERMİN12 adında sütunlarım var. Benim istediğim ise
STOK      PLANLANAN     SİPARİŞİ    TERMİN1   TERMİN2   TERMİN3   TERMİN4   TERMİN5........................ 
148596   40                   35              10            10             10             10             0       .................
stok numarasından planlanan miktarı terminlere isteğe göre paylaştırıyorum. ve sorguda ise gelen siparişi terminlere termin miktarları kadar paylaştırmak istiyorum aşağıdaki gibi.

STOK      PLANLANAN     SİPARİŞİ    TERMİN1  GELEN1   TERMİN2   GELEN2   TERMİN3      GELEN3 TERMİN4    GELEN4 
148596   40                   35              10            10             10             10             10          10         10             5

yukarıdaki gibi şiparişi formulle terminler kadar paylaştırmak istiyorum. IIF kullanarak yapmayı denedim ama olmadı bu onuda bana yardımcı olurmusunuz. Örnek Access ektedir.
Hayırlı akşamlar. Hayırlı ramazanlar herkese.
tam olarak ne yapılmasını istediğinizi anlamadım
örnekler ile biraz daha açıklar mısınız?
(12/04/2023, 22:46)berduş yazdı: [ -> ]tam olarak ne yapılmasını istediğinizi anlamadım
örnekler ile biraz daha açıklar mısınız?

İlgin için öncelikle teşekkür ederim. 
Benim tabloda
Sipariş  plan1  plan2 plan3   sütunlarım olsun
5            2          2         2          buda değerler olsun. Sipariş miktarını planlara aşağıdaki paylaştırmak istiyorum.
Sipariş plan1 karsilanan1 plankalan1
5            2        2                   0

Plan2  karsilanan2  plankalan2
2          2                     0

Plan3  karsilanan3  plankalan3
2           1                    1

Karşılanan ve planlayan sorguda olşturulacak

Umarım anlatabilmisimdir hocam sağolun.
galiba anladım gibi ama doğrudan sorgularla olur mu emin değilim
uygun bir zamanda ilgilenmeye çalışırım
bu arada sonuçlar alt alta mı olacak yan yana mı? bir Excel dosyası hazırlayıp ekler misiniz?
(13/04/2023, 04:33)berduş yazdı: [ -> ]bu arada sonuçlar alt alta mı olacak yan yana mı? bir Excel dosyası hazırlayıp ekler misiniz?

Hocam sipariş miktarını planlara paylaştıriyoruz.
Iff ile yapıyorum ama 
Plan3 plan4 de beceremiyorum
2         2 

Plan3 pkalan3  plan4 pkalan4
2          1             2         0

Excel i sabah gönderirim hocam.
Sayfalar: 1 2 3