AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dlookup İşlevi Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,
Ekli database' de,
"SqlSorgu" adlı sorguda; StokID' sine göre, tblUrunler tablosuna gidip; oradan stok adını getirecek şekilde bir fonksiyon yazmak istiyordum, yalnız beceremedim.

https://accesstr.net/konu-dlookup-islevi.html

DLookup(ifade, etkialanı, [ölçütler])

bunu bit türlü kurgulayamadım, formülü dosya üzerinde kurgulayabilirseniz çok sevinirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
DlookUp kullanılmadan da yapılabilir aslında
aşağıdaki sorgu kodunu dener misiniz?
SELECT tblYeniTedarik.SiparisID, tblUrunler.StokAdi, Sum(tblYeniTedarik.SiparisAdet) AS ToplaSiparisAdet
FROM tblUrunler INNER JOIN tblYeniTedarik ON tblUrunler.StokId = tblYeniTedarik.StokId
GROUP BY tblYeniTedarik.SiparisID, tblYeniTedarik.StokId, tblUrunler.StokAdi;
aşağıdaki kod da DlookUp kullanılarak yapılmıştır
SELECT tblYeniTedarik.SiparisID, Sum(tblYeniTedarik.SiparisAdet) AS ToplaSiparisAdet, Dlookup ("[StokAdi]","[tblUrunler]","[StokId]='" & [StokId] & "'") AS xDlookUp
FROM tblYeniTedarik
GROUP BY tblYeniTedarik.SiparisID, Dlookup ("[StokAdi]","[tblUrunler]","[StokId]='" & [StokId] & "'");
(14/04/2023, 04:53)berduş yazdı: [ -> ]aşağıdaki kod da DlookUp kullanılarak yapılmıştır
SELECT tblYeniTedarik.SiparisID, Sum(tblYeniTedarik.SiparisAdet) AS ToplaSiparisAdet, Dlookup ("[StokAdi]","[tblUrunler]","[StokId]='" & [StokId] & "'") AS xDlookUp
FROM tblYeniTedarik
GROUP BY tblYeniTedarik.SiparisID, Dlookup ("[StokAdi]","[tblUrunler]","[StokId]='" & [StokId] & "'");

çok teşekkürler
rica ederim
iyi çalışmalar