AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablo Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba,

Veri ekli tablomda boş olanlara otomatik olarak sıfır eklenmesini istiyorum. Nasıl yapabilirim? Yardımınızı rica ederim.
ilgili alanların varsayılan değerini 0 olarak ayarlarsanız yeni kateklenecek kayıtlarda otomatik olarak 0 gelir
ama eski kayıtlar için aşağıdaki gibi bir güncelleme sorgusu yapmanız gerekebilir
update  Tablonuz set VarsayilanAlan=nz(VarsayilanAlan,0);
(30/05/2023, 13:30)berduş yazdı: [ -> ]ilgili alanların varsayılan değerini 0 olarak ayarlarsanız yeni kateklenecek kayıtlarda otomatik olarak 0 gelir
ama eski kayıtlar için aşağıdaki gibi bir güncelleme sorgusu yapmanız gerekebilir
update  Tablonuz set VarsayilanAlan=nz(VarsayilanAlan,0);

Cevap için teşekkür ederim. Dediniz gibi yaptım ama hala sıfır olarak değer atmıyor.
açtığınız konulara örnek çalışmanızı eklerseniz çözüme daha kolay ulaşılır
önerdiğim güncelleme sorgusu sayısal alan için değer girilmemişse orayı 0 yapar
kodu göndermeden önce denedim bende sorunsuz atadı
siz nasıl yaptıınız?
örnek çalışmayı yaptığınız çalışmayan kodlarla ekler misiniz
(30/05/2023, 14:16)berduş yazdı: [ -> ]açtığınız konulara örnek çalışmanızı eklerseniz çözüme daha kolay ulaşılır
önerdiğim güncelleme sorgusu sayısal alan için değer girilmemişse orayı 0 yapar
kodu göndermeden önce denedim bende sorunsuz atadı
siz nasıl yaptıınız?
örnek çalışmayı yaptığınız çalışmayan kodlarla ekler misiniz

Belki ben vermiş olduğunu kodu yanlış yere yazdım ya da yanlış işlem yaptım. 
Size zahmet ekteki dosyayı düzenleyip gönderir misiniz tekrar? Bana da örnek olur. 
Değer girilmemiş alanlara (hesaplama yapılan yerler hariç) 0 atmasını istiyorum.
UPDATE rapor_sayilari SET acil_raporlama_sayisi = "0" WHERE (((acil_raporlama_sayisi) Is Null));

Yeni sorgu oluşturup, üstteki kodu sorgunun Sql kaynağına yapıştırırsanız, tablodaki acil_raporlama_sayisi alanındaki boş olan kısımlara 0 yazar.
Sayfalar: 1 2