AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki Alanda Sıralama Düzeni
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Değerli arkadaşlarım
ekteki resimde de görüleceği üzere , gelirler sorgusunda, tarih alanı çoktan azalama ölçütünü girdim. Sonrada gelir_kaynak_sirano alanına da çoktan aza ölçütü girdim. Ama resimde de görüldüğü gibi, A194 ten sonra A195 verisi peşi sıra gelmesi gerekirken A201 geldi . Bir türlü düzeltemedim.
KISACA tarih ve gelir_kaynak_sirano metinsel alanda her iki alanı çoktan aza düzgün şekilde sıralamak istiyorum.
Selamlar
[Resim: do.php?img=15358]
Önceliğin tarih sırasında olduğunu belirtmişsiniz resme gore de önce tarih sıralandığı için  194 ten sonra 201 gelmiş
Çünkü 201'in tarihi 7 haziranken 195'in tarihi 8 haziran
Sıralama doğru
eğer 1. öncelik gelir_kaynak_sirano olacaksa bu durumda tarih alanındaki sıralamayı kaldırıp gelir_kaynak_sirano alanından sonra tekrar tarih alanını ekleyip artan yapın
(24/06/2023, 21:45)berduş yazdı: [ -> ]eğer 1. öncelik gelir_kaynak_sirano olacaksa bu durumda tarih alanındaki sıralamayı kaldırıp gelir_kaynak_sirano alanından sonra tekrar tarih alanını ekleyip artan yapın

Deniyorum bir türlü olmuyor Sn berduş
Yapmak istediğiniz şeyi anlamadım.
Sorguda sıralama önceliğiniz ne? Önce hangi alana sonra hangi alana gore sıralanacak?
oncelikle tarih sonrada ,gelir_kaynak_sirano daki alfabetik sıralama olsun istiyorum
A194 den sonra A195 peşpeşe gelsin istiyorum. Örneğimde A194 ten sonra A201 VE A202 sonra A195 geliyor. Bunun düzeltilmesini istiyorum
Sayfalar: 1 2 3