AccessTr.neT

Tam Versiyon: Arama Kutusu Hazırlama Veri Filtreleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Webden bir eğitici videodan yararlanarak bir çalışma sayfası hazırladım.

Arama Kutusu Hazırlama Veri Filtreleme örnek dosya üzerinde çeşitli arama yapabilir miyiz?
Checboxlara tıklayınca diğerlerinin tiki kaldırma koduda ekledim.
2021 ve 365 versiyonda çalışır.

[Resim: do.php?img=15455]
(08/11/2023, 00:58)feraz yazdı: [ -> ]Checboxlara tıklayınca diğerlerinin tiki kaldırma koduda ekledim.
2021 ve 365 versiyonda çalışır.

[Resim: do.php?img=15455]

Sayın @feraz bey çok teşekkürler. Güzel ve istediğim gibi olmuş. Elinize sağlık. ihtiyaca cevap verdi.
Rica ederim,kolay gelsin.
Bence mantık hatası olmuş optionbuttonlar ekledim ve kodda kısaldı ayrıca textboxa yazarkende çalışıyor.

[Resim: do.php?img=15456]

Sub AramaYap_Secenekli()
    Dim son As Long, Filtrele, syf As String
    With ThisWorkbook.Sheets("Arama Kutusu Yapma")
        syf = "'" & .Name & "'!"
        .Range("B7:C" & Rows.Count).ClearContents
        son = .Cells(Rows.Count, "E").End(3).Row
        If son < 7 Then Exit Sub

If ActiveSheet.Shapes("Option Button 6").OLEFormat.Object.Value = 1 Then 'Esitse
            Filtrele = Evaluate("=FILTER(" & syf & "E7:F" & son & "," & syf & "E7:E" & son & "=" & syf & "B4,"""")")

ElseIf ActiveSheet.Shapes("Option Button 7").OLEFormat.Object.Value = 1 Then 'Baslarsa
            Filtrele = Evaluate("FILTER(" & syf & "E7:F" & son & ",(LEFT(" & syf & "E7:E" & son & "," & _
                                                                  "LEN(""" & .Range("B4").Value & """))=""" & .Range("B4").Value & """))")

ElseIf ActiveSheet.Shapes("Option Button 8").OLEFormat.Object.Value = 1 Then 'icerirse
            Filtrele = Evaluate("=FILTER(" & syf & "E7:F" & son & ",ISNUMBER(search(" & syf & "B4," & syf & "E7:E" & son & ")))")

ElseIf ActiveSheet.Shapes("Option Button 9").OLEFormat.Object.Value = 1 Then 'Biterse
        Filtrele = Evaluate("FILTER(" & syf & "E7:F" & son & ",(Right(" & syf & "E7:E" & son & "," & _
                                                                  "LEN(""" & .Range("B4").Value & """))=""" & .Range("B4").Value & """))")
    End If

If IsArray(Filtrele) = False Then Exit Sub
        If UBound(Filtrele) = 2 Then
            .Range("B7").Resize(UBound(Filtrele) - 1, 2).Value = Filtrele
        Else
            .Range("B7").Resize(UBound(Filtrele), 2).Value = Filtrele
        End If

End With
End Sub
Sayın @feraz bey elinize sağlık hem alternatif olmuş hem de kullanışlı olmuş. Çok teşekkür ederim. İhtiyaca cevap verdi. Tesekkur
Sayfalar: 1 2