AccessTr.neT

Tam Versiyon: Bir tabloda alan adının olup olmadığını kontrol etme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Selamlar.

tblDENEME adlı bir tablomuz var olsun.

Bir form un komut düğmesinden tblDENEME adlı tabloda SHS_NKOILCEKODU adlı alan var mı yok mu kontrolü yapılabilir mi?
Eğer yok ise tblDENEME adlı tabloya yeni alan eklenip (metin, 6 karakter uzunluğunda) alan adı varsayılan yerinde SHS_NKOILCEKODU olarak değiştirlebilir mi?

Saygılarımla
Ekte yer alan dosyayı kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

Düzenleme : Mesajın sonunda yer alan "alan yoksa o alanı tabloya eklesin" kısmını görünce dosyayı düzenleyip yeni halini tekrar ekledim.
(13/01/2011, 19:02)alpeki99 yazdı: [ -> ]Ekte yer alan dosyayı kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.

Düzenleme : Mesajın sonunda yer alan "alan yoksa o alanı tabloya eklesin" kısmını görünce dosyayı düzenleyip yeni halini tekrar ekledim.

Çok teşekür ederim hocam. Yeni konu mu açayım yoksa burada mı yanıtlarsınız bilemiyorum bağlı gibi geldi bana?

alan adınız = "c" ise o tablodan silsin birde onay isteyebilir. veriler kaybolacaktır diye uyarı göndermesin.
Yani o tabloda zaten varsa silsin mi? Tam senaryoyu daha net söylerseniz yardımcı olabilirim.
hocam başınızı ağrıttığım dosya var ya onunla ilgili
SHS_NKOILCEKODU alanı yoksa ekleme işlemi bittiği zaman SHS_NKOIL ve SHS_NKOILCE alanlarını silecek.

birde tablo açıksa kapatsın. ... tablosunda işlem yapılmakta olduğundan kilitlenemedi hatası göndermesin.
Güncel.
Sayfalar: 1 2 3