Skip to main content

AccessTr.neT


CheckBox Denetimi ve Tarih Girişi

CheckBox Denetimi ve Tarih Girişi

#1
Onay kutuları işaretlendiğinde, tablo üstündeki ilgili hücreler "X" veya "E", "H", "A", "K", "GÜ", "GE", "HD", "SD" harflerinden birisiyle işaretlensin. Amaç her defasında teker teker "X" vb yazmakla uğraşmayalım. Yaklaşık 14 yıllık video arşivinde bulunan görüntüleri izleyip ne var ne yok kaydını tutmak istiyoruz. Mümkün olduğunca işleri otomatikleştirelim niyetindeyiz. Daha sonra Excel tablosundaki diğer alanlara veri girişi yapacağım ve eksik kalan diğer form elemanlarını yerleştireceğim (textbox, kaydet, düzelt, sil vs oğulcan bey'in örneğinden). Yani excelde satır ve sütunlar arasında gezinip veri giremeyiz, bu hiç pratik değil.

Not: Bir alt satıra geçildiğinde onay kutusu alt satırdan devam etsin bu çok önemli. Yani hedef hücreler ve alanlar Excel sayfası nerde bitiyorsa oraya gidecekmiş gibi olmalı (bu kadar veriyi girmeye ömrümüz yetecek mi bilmiyoruz Img-grin)

Birde sizden ricam şu tarih konusunu bir türlü istediğim tarzda çözemedik. sırasıyla:
1. Boş hücreler formatlandıktan sonra hücreye 16414 (16042014 değil bu çok uzun, hücre metin formatındayken ben 16.4.14 yazdığımda hemen yazıyordu bunun gibi) yazdığımda bana 16.04.2014 sonucunu veya 16 Nisan 2014 versin (Bu harika olur!). Noktayla, slaşla, tireyle uğraşmayayım. (Onbinlerce kayıttan sözediyoruz). Eğer oluru yoksa sorun yok ancak 16 Nisan 2014 mutlaka gerekiyor.
2. Süre gireceğim bir yer tutucuya ihtiyacımız var. (yapımla uğraşan bizler buna timecode bilgisi diyoruz). Yayın dünyasında videodaki zaman bilgisi "saat:dakika:saniye:frame"dir. işte bunun için hücrelerin içinde şöyle sabit bir alana ihtiyacımız var. "../../../.." gibi. Hani web sitelerinde telefonları girdiğimiz bir hücre olur ya boş bekler biz girince numarayı yazar ayırır onun gibi.
Şimdilik hepsi bu, şimdiden teşekkürler!
.rar VideoArşivi.rar (Dosya Boyutu: 19,36 KB | İndirme Sayısı: 24)
Son Düzenleme: 16/04/2014, 18:13, Düzenleyen: dragotreis.
Cevapla
#2
peki!
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da