AccessTr.neT
Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... (/konu-acilan-kutuda-veri-yoksa-eklesin-istiyorum-yapamadim.html)

Sayfalar: 1 2 3

Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - assenucler - 03/01/2009

Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım...

Değer forum dostları ve hocalarım;

Herkese tekrar MUTLU YILLAR...

"YonetimGiderleri" formundan aynı adlı tabloya kayıt ekliyorum. Bu formun "HizmetVerenKişi" açılan kutusu içerisinde aranan kişi yoksa, bu açılan kutuya çift tıklanınca, "HizmetVerenler" formu açılsın; Bu form aracılığı ile "Yeni Kişi" "Kaydını Eklemek" ya da "Silme" işlemini gerçekleşsin istiyorum.

Bunu 3-4 saattir yapamayınca, yeterli zamanım olmadığı için, sizlerin yardımını bekliyorum.

İlgi ve yanıtınız için teşekkürler.

İyi hafta sonları.

Selam ve sevgiler.

Cvp: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - esrefigit - 03/01/2009

bu kodu aynen yaz
Private Sub HizmetVerenKişi_NotInList(NewData As String, Response As Integer)
Dim strSQL As String
Dim i As Integer
Dim Msg As String

If NewData = "" Then Exit Sub

Msg = "'" & NewData & "' listenizde yok." & vbCr & vbCr
Msg = Msg & "Eklemek ister misiniz?"

i = MsgBox(Msg, vbQuestion + vbYesNo, "Bilinmeyen Hizmetveren...")
If i = vbYes Then
strSQL = "Insert Into HizmetVerenler ([HizmetVerenAdı]) " & _
"values ('" & NewData & "');"
CurrentDb.Execute strSQL, dbFailOnError
Response = acDataErrAdded
Else
Response = acDataErrContinue
End If
End Sub

kişi listede yokssa sen liste içine yaz o seni uyarıp eklemek istiyormusun diye soracak eve diyince artık eklenmiş ve ve tabloya kaydedilmiş olacak

Cvp: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - Bilgisayarcı - 03/01/2009

strSQL = "Insert Into HizmetVerenler ([HizmetVerenAdı]) " & _
"values ('" & NewData & "');"

Img-grin
nihayet strsql=strsql&... yazmaktan vazgeçtiğinize sevindim Eşref Bey Lol

Cvp: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - esrefigit - 03/01/2009

bu kod hazırdı zaten ah önce benim daha önce eklediğim kod deposuna bakmak aklına gelmiş olsydı

Cvp: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - assenucler - 03/01/2009

Sayın esrefigit;

Yakın ilgi ve yanıtınız için teşekkürler.

İyi akşamlar ve hafta sonları.

Cvp: Açılan Kutuda veri yoksa eklesin istiyorum, yapamadım... - mehmetdemiral - 05/01/2009

Bir metin veya açılan kutuya çift tıklayarak hazırdaki bir formu açmak neden bu kadar zor olsun ki? Arkadaş

"HizmetVerenKişi" açılan kutusu içerisinde aranan kişi yoksa, bu açılan kutuya çift tıklanınca, "HizmetVerenler" formu açılsın; Bu form aracılığı ile "Yeni Kişi" "Kaydını Eklemek" ya da "Silme" işlemini gerçekleşsin istiyorum"

demiş. Oysa siz istenen veri yoksa ekleyeyim mi diye soran ve evet deyince ekleyen bir kod yazmışsınız. Bu, duruma göre sıkıntıya sebep olacaktır. Mesela kişi eğer kaydın eklenmesi için ayrı bir form açarak bu işi manuel yapmak istiyorsa ve genel olarak şahsın olup olmadığını comboya girerek kontrol ediyorsa, kodlar sıkıcı olacaktır. Ne dersiniz?