AccessTr.neT
Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık (/konu-anket-girisi-ve-sorgulamadaki-aksaklik.html)

Sayfalar: 1 2

Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - PENTAGRAM1334 - 20/12/2011

Merhaba Sayın Arkadaşlar,

Bazı firmalara tatbikat için anket yapıyoruz. Anketler bazı firmalarda 10-15 adet olabiliyor. Her firmanın anket girişi için şöyle bir form hazırladım kendimce.

Ekte yer alan dosyamda giriş ve sorgulada eksiklik ve aksaklık yaşamaktayım. Sorunum şu:

1-Forumda yer alan F-GİRİŞ'te üstteki "Değerlendirilen", "Adı", "Yer" ve "Tarih" kısımları için kayıt ekle dediğimde hemen siliniyor. Bunların sabit kalmasını istiyorum.(Çünkü aynı firmanın anketlerdeki bilgileri tekrar tekrar girilmesin.) Yani kullanıcı bir sonraki firmanın anketlerini girince kendisi değiştirsin oraları.

2-F-GİRİŞ'te girilen bazı veriler (Müdürlük ve Grup) T-GİRİŞ'e atılmıyor. Dolayısıylada sorgu1'e de atılmıyor ve rapor sağlıklı olmuyor.

3-F-SORGU kısımında ise 3 parametreye göre süzme yaparak anket sonucu ve görüş sonucu almak istendiğinde ise bütün verileri veriyor yani süzme yapamadım. (Mesela, sorgulamada şu 3 parametreyi seçtiğimde "Eğitim - Anadolu - Beykoz" Beykoz'a ait eğitim sonuçları ve görüşleri vermesini istiyorum ama bütün sonuçlar ve görüşler karşıma çıkıyor.)

Aslında forum kurallarına göre aynı konuda 1'den fazla soru sormak yasak ama benim sorularımın hepsi birbirine bağlantılı olduğundan dolayı ayrı ayrı konu açmak istemedim.

Bilgilerinizi ve bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi Çalışmalar.

Ek Dosyalar
 eğitim.rar(58.39 KB)

Cvp: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - alpeki99 - 20/12/2011

Birden çok soru sorulduğunda cevap vermek isteyenler bir sürü konu görünce uzak durmak ister cevap alma süreniz uzayacaktır bu şekilde. Madem çok soru varsa en azından 1,2,3 diye maddelendirin ki ona göre cevap yazılsın.

Ben kayıt ekledim siliniyor dediğiniz yerler silinmiyor. Dediğinizden bu anlaşılıyor ancak bunu demek istemediğinizi biliyorum. Kayıt Ekle butonunun kodlarını şu şekilde değiştirin ve diğer alanlara göre düzenleyin.

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
son_id = DMax("[sira no]", "t-giris")
hizmet = DLast("hizmet", "t-giris", "[sira no]=" & son_id)

NOT : Bir de lütfen soruyu sorduğu dakika çıkıp gidenlerden olmayın bu şekilde hiç cevap alamazsınız.

Cvp: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - PENTAGRAM1334 - 20/12/2011

sorulara rakamlae verildi.
alpeki99, kardeş yardımın için teşekkür ediyorum. Ama hata veriyor.

Cvp: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - alpeki99 - 20/12/2011

Ben tablonuzun ismini T-GIRIS yerine t-giris olarak değiştirmiştim. Siz tekrar kendinize göre düzenleyiniz. Ben deneyip kontrol ettikten sonra ekledim yani problem yok. Eğer yine olmuyorsa o zaman bir yerde yanlış yapıyorsunuzdur.

Cvp: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - alpeki99 - 21/12/2011

Ekte dosya üzerinde düzenlenmiş hali bulunmaktadır.

Ek Dosyalar
 eğitim_alpeki99.rar(38.87 KB)

Cvp: Anket Girişi ve Sorgulamadaki Aksaklık - PENTAGRAM1334 - 21/12/2011

alpeki99 kardeş, eline sağlık ama kayıt ekle dediğimde yine aynı şeyler siliniyor.
Şöyle bir şey yapsak nasıl olur. Parametrelerin hiçbiri silinmesin. Sadece anket puanlaması ve görüş kısmı silinsin. En alta da sil butonu eklesek bütün hepsini silip yeni kayda geçsin. Olur mu bu şekilde acaba.