AccessTr.neT
Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Dersleri (https://accesstr.net/forum-access-dersleri.html)
+--- Konu Başlığı: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. (/konu-data-paylasiminda-olay-mutlaka-kullanin-okumayan-kalmasin.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - mehmetdemiral - 25/10/2013

(22/10/2013, 13:51)metehan16 yazdı: Bugün bu yöntemi denedim. data dosyalarını google driveya yükledim dediğiniz gibi yaptım. 1. bilgisayardan kayıt girdim 2 saat falan oldu hala 2. bilgisayarda göremiyorumm. maalesef verimli olmadığını düşünüyorum.

Bence ya internet bağlantınızda problem vardır ya da bir şeyleri eksik yaptınız sanırım. Şahsen ben kullanıyorum, şu ana kadar öyle bir durum olmadı.

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - Kur@l - 25/10/2013

Mehmet abi google drive üzerinde kullanmak üzere bir vt hazırladım ve içine sadece 3 alanı olan bir tablo ekledim.
Kimlik - Otomatik Sayı
Adı - Metin
Soyadı - Metin
Bir tane vt de client olarak hazırladım ve 2 bilgisayara dağıttım bunu.
Aynı anda kayıt girmeye başladım 2 bilgisayardan Kimlik alanı otomatik sayı olmasından kaynaklanan bir sıkıntı ile karşılaşıyorum.
Sıkıntı yeni kayıt girmeye başladığımda ikisinden de otomatik sayıyı takip eden ilk numara olarak veriyor.
İkisinde de kaydı bitirdiğimde bir tanesi sıkıntı yaşıyor. Bu sefer google drive bu denemeleri yaparken oluşan sıkıntı sayısı kadar çakışma dosyası oluşturmuş oluyor.

Aynı anda kayıt yapma dışında herhangi bir sıkıntı oluşmadı. Aynı anda kayıt meselesinde de sanırım bunu denemedim ama otomatik sayı alanı olmaz ve Benzersiz kimlik meselesini başka yöntemle çözersek o zaman bu sistemin problemsiz çalışacağını sanıyorum.
Öte yandan kayıtların diğer makinede görülmesi meselesi 10-15 saniyeyi geçiyor zaman zaman az daha uzuyor. Tabi bu internet hızı gibi faktörlere de bağlı olabilir.

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - metehan16 - 25/10/2013

(25/10/2013, 00:52)mehmetdemiral yazdı: Bence ya internet bağlantınızda problem vardır ya da bir şeyleri eksik yaptınız sanırım. Şahsen ben kullanıyorum, şu ana kadar öyle bir durum olmadı.

Doğrudur Mehmet hocam internet bağlantım 1-2 gündür kötü ama Access uygulamasına bir kod ekleyip her kaydetme işleminden sonra güncelleme olursa belki olabilir??

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - mbo69221088 - 24/11/2013

Google drive ve dropbox aynı konuda bende kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamıyorum. Data ve form/raporları ayrı ayrı dosyalarda çalıştırıyorum. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Windows tabanlı sistemlerde sorun yok, (çünkü otomatik sayılı alanım yok) ve MDB dosyamda 15000 kalem ayrı mlz. ile sorgulama ve update (güncelleme) yapabiliyorum. tek sorunum Android tablette MS Access i çalıştıramamak. bu sorunu nasıl aşacağız. Bu konuda sizin öneriniz var mı acaba?

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - mehmetdemiral - 24/11/2013

Android ve Access için şu an bildiğim bir çözüm hala yok. Geçenlerde S4'üme bir program kurdum. Sadece tablolara bakılabiliyor. En azından o kadarını yapabiliyorum Img-grin))Yine de işimi görürü, ahir zamanda işe yara derseniz adı "Panacea Database". Unutmayın, sadece tablolar...

Cvp: Data paylaşımında olay... Mutlaka kullanın. Okumayan kalmasın. - mbo69221088 - 24/11/2013

Sayın hocam ,
Öncelikle paylasiminiz için teşekkürler...
Bende çok araştırdım, en sonunda Cellica database i buldum. Ancak baya ugrastirici.