AccessTr.neT
TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün (/konu-tc-kimilk-no-11-karakterin-bazilar-gorulsun.html)

Sayfalar: 1 2

TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - hgsoftware - 24/11/2013

diyeceksiniz sorularınızı veri tabanı ekleyin
veritabanında sadece Nüfus cüzdanı bilgileri kayıtlı olacak TC sütundaki tclerin içinden 01234567891 nolardan oluşsun diyelim bana bu tc detaylarının sadece **23***78** şekilinde bilgi veriliyor ; ben de tablomdaki tc bilgi kayıtlarıma **23***78** olarak değiştirmem gerekiyor ; bunu nerede lazım dediniz duydum sanki...evet ulusal adres veri tabanına sorguladığımızda vatandaşın tc bu şekilde çıkıyor sistem erkek kadın ve doğum tarihine veriyor....

kısacası tablomdaki var olan tclerin 3-5-8-9 sırada yer alan noları gösterecek diğer noları yıldız şekline döndürecek bir yeni sorguya ihtiyacım var...burada daha çok bu konuda tc konusunu ağırlık veren arkadaşlara sesleniyorum...resmi bir iş tekrar tekrar anlatmaya gerek yok sanırım...saygı ve sevgilerimle...

Cvp: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - mehmetdemiral - 24/11/2013

Anlatmaya çalıştığınız şey, yazdığınız bir tc kimlik numarasının sadece 3-5-8 ve 9. sayılarının mı görünür olmasını istiyorsunuz? Diğerleri asterix karakter olarak görülecek sanırım. Doğru mudur?

Cvp: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - mehmetdemiral - 24/11/2013

Şöyle bir şey mi yani:

İkinci kutuya tc kimlik (11 hane bir sayı) benzeri bir sayı yazıp entere basın.

Cvp: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - hgsoftware - 25/11/2013

önce kısa sürede verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim..

ama bende bir ilçeye ait TC bilgisi deposu var

bu evde kim otuyor bilgisi gereği vatandaş başka kapı nolarda kendine kayıt etmişler ben ise mah tn no ve csk tn no ve de kapı no ya yazdığımda bu bilgilerle dolu bir sayfa içinden dediğim gibi bazen bir evde on kişi var hepsine tc no ayrı ayrı girip yazıp sorgulamaya zamanım yok ben sorgulu tabloda tamamaına bir seferde göreyim demiştim...

ama bu da işime yarayacak emeğiniz için teşekkür ederim...Mehmet kardeş...

Cvp: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - hgsoftware - 25/11/2013

sadece UAVT daki yıldız lı TC nolarını (sizin deyiminizle maskeli )bilgileri ; kendi tablomdaki mevcut TC noların bazı karakterlerine gizleyip bu şekilde karşılaştırma yapmam daha kolay olacak gibi...başka türlü anlatımım (bu sabah kafam biraz daha dinç mi ne Alzheimer hastalığı yaşı 50 'lilere kadar düşmüş sabah TV öğle diyordu)...

Cvp: TC kimilk no 11 karakterin bazılar görülsün - mehmetdemiral - 25/11/2013

Hüseyin bey, ben elinizde ne olduğunu bilemem ki. Siz örnek yayınlamadan ben size olayın mantığını göstermek için bir kapı açtım sadece. Siz alın o kodu istediğiniz yordamda kullanın. Zaten orada yapılan gösterilecek olan tc kimlik numarasını maskelemektir. Aslı yine tabloda durmalı, ama gösterilmesi için bir form veya rapor çalıştırıldığında bu kodlar aracılığı ile gösterilmeli. Siz bunu ya istediğiniz şekilde uygularsınız ya da örnek hazırlayıp bu işi bizim yapmamızı sağlarsınız. Orası size kalmış.