AccessTr.neT
Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme (/konu-rapor-da-girilen-tarihi-ana-tabloda-guncelleme.html)

Sayfalar: 1 2

Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme - yorum70 - 12/12/2013

Merhaba.

2014 için planladığım ve sitede daha önce değişik başlıklarda açtığım arama programında, üstat ozanakkaya'nın eklediği kodlarla toplu yazdırmayı(Sontarıhı gelmiş evrakların 2 tarih aralığınında çıktısının alınması) RAPOR=Ustyazi

Sistem şu; Savcılıktan gelen evraklar ilkkez F_ANA formundan girilir ve uygun olan yanıttarıhını elle girer, sorgu bir sonrakı yanıt tarıhını hesaplar ve liste kutusunda gösterir.(yanıttarıne 6ay veya 12 ay ekler, suça göre) FRAPOR bölümünden, sontarıhı gelmiş 2 tarih aralığı girilir, ve en altta rapor tarıhı yazılarak toplu yzdırma yapılır....Sorun bundan sonra....yazdırdığı evrakların bir sonrakı sontarıhını hesaplaması için yazdırılan evrakların T_VERİ de bulunan yanıttarıhı kısmının raportarıhı tarihiyle değişmesi lazım ki, bir sonrakı sontarıhı hesaplasın.

bişeyler yapmaya çalıştım ama, olmadı.

Tşk.

Cvp: Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme - mehmetdemiral - 12/12/2013

Çok karışık anlatmışsın, anlaşılmıyor. Olmasını istediğin şey şu mu? Diyelim geçen hafta son tarihi gelmiş 2 tarih aralığı girdim. Bu tarih aralığı 01.10.2013 ile 10.11.2013 olsun. Bu aralıktaki 40 gün için raporu oluşturdum ve yazdırdım. Bugün de tekrar böyle bir rapor oluşturuyorum ve bu sefer de aralık olarak 01.11.2013 ile 10.12.2013 aralığındaki 40 günü istiyorum. Girdiğim aralıktaki 01.11.2013 ile 10.11.2013 arasındaki 10 günlük dönemi daha önceki raporda aldığım için tekrar çıkmasını istemiyorum. Öyle mi? Yani yazdırılanları tekrar görmek mi istemiyoruz? Az daha açıklasana şu işi Img-grin))

Cvp: Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme - yorum70 - 12/12/2013

Evrak geldi, F_ANA dan sisteme girişi yapıldı...Savcı derki, göndediğim bu evraklar hakkında bana 6 ve 12 ay olmak uzere bilgi ver(Oto Hırsızlığı 12 ay, Gasp 6 ay) sisteme girilen bu evrakın cevap verilmesi tarih nasıl hesaplanıyor ? Veri giriş yapılırken yanıttarihi yazılıyor sistem bu tarihe 6 veya 12 ekliyor ve sontarih olarak F_ANA da liste kutusunda gözüküyor.

Sontarihi gelmiş evraklar F_RAPORDAN yazılıyor ve gonderiliyor.Ama T_VERİ de halen ilk giriş tarihleri gözüküyor, bu da yazılan evrakların yazıldığı halde son tarihlerinin değişmemesine neden oluyor..Ne yapılması lazım ? F_RAPORDAN 2tarih aralığı çıktı alırken girdiğimiz RAPORTARİHİNİN çıktısı alınan evrakların T_VERİ deki yanıttarıhı ile değiştirilmesi, güncellenmesi...Yani yapılması gereken, Gidedn evrakların yanıttarıhının raportarıhı ile değiştirlmesi.

bir sorgu oluşturup;

UPDATE T_VERİ SET T_VERİ.YanıtTarıhı = [Formlar]![F_RAPOR]![raportarihi];

güncelleştirdim dedi ama, olanıda sildi.

Cvp: Rapor da Girilen tarihi Ana Tabloda Güncelleme - C*e*l*o*y*c*e - 12/12/2013

ben denedim tablodaki Yanıttarihi alanını güncelliyor ..

Pei bu odu F_RAPOR Formunda nereye yazmalıyız ki, Formu kapattığımda F_ANA da ve T_VERİ'de yanıttarıhını güncellesin !