AccessTr.neT
Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip (/konu-stoktan-ilac-adeti-dusme-ilac-takip.html)

Sayfalar: 1 2

Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - xxfore - 26/03/2014

Merhabalar herkese, iyi forumlar
İlaç takip, satış ve stok sistemi yapıyorum sadece Access kullanarak.
İlaç giriş formunu yaptım herhangi bir sorun yok ilaç girişi yapabiliyorum, ilaç satış formunda Barkod numarası girince ilaca ait adı,fiyatı ve stokta kaç tane var ise gözüküyor.

Soruma gelirsek:
Ben ilactan kişiye 2 tane sattıysam stoktan düşmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirim.Yani kaydı güncellemem gerekiyor.Sayfa içinde eksiltiyorum fakat tablodan düşüremiyorum.[/align](yani normal çıkartma işlemi yapmış oluyorum.)

Cvp: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - alpeki99 - 26/03/2014

Farklı tablolar ile etki grubu, form vb. gruplandırmalar yapmanız güzel olmuş. Burada uyguladığınız sistemin aynısını T_Ilac tablosu içinde yapmalıydınız. T_Ilac tablosu stok takibi için kullanılmamalı. Bu tabloda sadece ilacın bilgileri saklanılmalı. İlaç hareketleri ise ayrı bir tabloda saklanmalı. T_Ilac_Hareket gibi bir tabloda Ilac_Id, Islem_Turu(Alış, Satış, İade, Kayıp vs.), Miktar, Islem_Tarihi,Islem_Yapan_Personel_Id, Fiyat vs. gibi alanlar eklenilebilir.

Cvp: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - akdemir1 - 26/03/2014

Merhaba,

DoCmd.Close acForm, "Form"
Forms!T_İlac!formno.Requery
DoCmd.Close acForm, "Form"

bu kod kaydet butonu tıklandığında olayı kodu

sayın xxfore bu kodu ne amaçla yazdınız acaba

Saygılar.

Cvp: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - xxfore - 26/03/2014

@alpeki99 ilaclarımı ilac_satis formu üzerinden yapıcam, zaten ilac_satis formunu incelediğinizde bilgileri T_ilac üzerinden çekiyorum bilgileri.

@akdemir1 silmeyi unutmuşum onu, farklı bir şey deniyorum saçma olunca kaldırdım ama o kalmış Img-grin
//guncel

Sorumu tekrarlıyorum arkadşlar, ilac satış formu üzerinden barkod numarasına göre ilac bilgilerini çekiyorum(ilacadı,fiyatı ve stok bilgisi). Benim istediğim kaydet tuşuna basınca miktar kutusuna(satılacak ilaç adeti yani) stoktaki adetten düşmesini istiyorum.

Yani Stok=stok-miktar olcak fakat bunu tabloya uygulatamıyorum sadece forma uyguluyorum.Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

Cvp: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - ozanakkaya - 27/03/2014

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE T_İlac SET mevcut = [mevcut]-[Formlar]![İlac_satis]![miktar] WHERE (((T_İlac.barkod)=[Formlar]![İlac_satis]![barkod]));"
DoCmd.SetWarnings True

Kaydet butonunuza kod eklememişsiniz. Sadece stoktan düşüm yapacak kodu yazdım. Üstteki kodu butonun tıklandığında olayına eklerseniz aynı barkodlu ürünün miktarını "T_İlac" tablosundan çıkarır.

Cvp: Stoktan ilac adeti düşme | İlaç Takip - xxfore - 29/03/2014

Merhaba çalışma tamamlanmış olup herkese teşekkür ederim.
Dosya ektedir.