AccessTr.neT
Açılan Kutudan Menü oluşturmak. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılan Kutudan Menü oluşturmak. (/konu-acilan-kutudan-menu-olusturmak.html)

Sayfalar: 1 2

Açılan Kutudan Menü oluşturmak. - fascioğlu - 10/09/2015

Sayın Hocalarım,

Açılankutudan menü oluşturmaya çalışıyorum,
Açılankutunun Güncelleştirme sonrası olayına,
 Private Sub Açılan_Kutu7_AfterUpdate()
DoCmd.OpenForm Me.Açılan_Kutu7
End Sub

Puletin hocamın yapmış olduğu uygulamayı aynen tatbik ettim sonuç olumlu,ancak form ismi frm_PERSONEL olarak kaydedilmiş olduğunda değer listesinede aynen frm_PERSONEL olarak yazmak zorunda kalıyorum.
            Benim burada istediğim frm_PERSONEL adını değiştirmeden frm_PERSONEL’in yerine PERSONEL yazma şansım yokmu,
Saygılarımla
İyi Çalışmalar.

Cvp: Açılan Kutudan Menü oluşturmak. - atoz112 - 10/09/2015

sayın fascioglu,

hem katılımcıların daha verimli paylaşımlarda bulunması hem de mesaj yoğunluğunu artırmaya vesile olabilecek yazışma şeklinde bir yönelik olmaması adına,lütfen;

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,her zaman her bir yeni konuda örnek uygulamanızı içeriğinde farazi gerçek dışı ve 5-10 kayıt içerecek şekilde konunuza dahil etmeye özen gösteriniz.bilginize.

iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Açılan Kutudan Menü oluşturmak. - fascioğlu - 10/09/2015

Sayın Atoz 112 hocam
Haklısınız,
Örnek yine siteden bulduğum örneği ekliyorum,örnek asıl çalışma dosyamdaki şekline dönüştürdim
Saygılarımla.

sayın fascioglu,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.

Cvp: Açılan Kutudan Menü oluşturmak. - fascioğlu - 10/09/2015

Sayın Atoz 112 hocam,
Sanırım yanlış anlaşılma oldu,
Benim istediğim husus açılan kutuda seçimi yapabilmeliyim yani PERSONEL ismi açılan kutuda olmalı.
Metin kutusununu yok sayın siz.
Saygılarımla.

Sayın fascioglu,

Aslında,bu talebiniz için harici kodlar yazmaya gerek kalmaksızın,
Açılan_Kutu7 adlı combobox denetiminin Satır Kaynağı’na direkt hangi isimlerin gösterilmesi gerekiyorsa (diğer bir ifade ile hangi isimler yer alsın istiyorsanız),o isimleri yazınız.örneğin; "PERSONEL";"form2";"form3" gibi.

Ardından,ilgili açılan kutunun Güncelleme Sonrasında olay yordamına da,aşağıdaki kod ifadelerini yazınız.teferruatlar ile uğraşmamış olursunuz.

Kod:
'frm_PERSONEL SEÇİLDİĞİNDE
Select Case Me.Açılan_Kutu7
Case "PERSONEL"
DoCmd.OpenForm "frm_PERSONEL"

'form2 SEÇİLDİĞİNDE
Case "form2"
DoCmd.OpenForm "form2"

'form3 SEÇİLDİĞİNDE
Case "form3"
DoCmd.OpenForm "form3"
End Select

DoCmd.OpenForm kod ifadesindeki tırnak işaretleri içerisine de her bir seçime göre,hangi formun açılması geçerliyse o formun adını yazınız.bilginize.

İyi çalışmalar,saygılar.