AccessTr.neT
Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme (/konu-verileri-secilen-siraya-gore-ayni-sira-ile-raporda-gosterme.html)

Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - mehami - 10/12/2015

Değerli forum üyeleri,değerli hocalarım;

Ekteki uygulamada
Açılış formumuz;degerlendirmeyap formu
Metin kutularından;öğrenci ad soyad-TC-doğum tarihi giriyoruz ve kaydediyoruz.
lst_anabaslik metin kutusundan öğrenci sınıfını seçiyoruz.
lst_altbaslik metin kutusundan dersleri (çift tıklıyoruz) seçiyoruz.
Ders üzerine çift tıkladıktan sonra frm_secimformu açılıyor.
Ders için amaç seçimini frm_secimformunda tik atarak yapıyoruz.
frm_secimformu kapattığımızda yapılan seçimler tablo degerlendirmeyap tablosuna kayıt ediliyor.

AMACIMIZ;
degerlendirmeyap tablosundaki sıralama nasıl ise, raporda da aynı sıralama olsun istiyoruz.

Neler yaptım;
1-rpr_amacraporalt raporun kayıt kaynağında beceriid e göre sıralayı artan yaptım olmadı
2-rpr_amacraporalt raporun kayıt kaynağında degerlendirmeid e göre sıralayı artan yaptım olmadı
3-rpr_amacraporalt raporun sıralama öğesini beceriid yaptım olmadı
4-rpr_amacraporalt raporun sıralama öğesini degerlendirmeid yaptım olmadı

Bu 4 seçeneği de tek tek denedim bir türlü seçim sırasındaki sıra ile raporda listeletemedim..

Lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum..

Cvp: Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - ozanakkaya - 10/12/2015

Raporda "Gruplandır ve Sırala" özelliğine sıralama ölçütü olarak "alanlar" alanı eklenmiş, bunun "beceriid" olarak değiştirilmesi gerekli.

Cvp: Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - mehami - 10/12/2015

Değerli Ozan Hocam;
İlginize çok çok tşk ederim.Allah razı olsun sizlerden..Söylediklerinizi yapınca düzeldi..
Konu taşınabilir.

Saygılar sunuyorum

Cvp: Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - alpeki99 - 10/12/2015

Profilimde görebileceğiniz gibi Rapor sorularından hazzetmem ancak fikir vermeye çalışayım. Bu raporun verileri nereden geliyor? rpr_amaclar raporunda hangi alanlar hangi tablodan gelecek? rpr_amacraporalt ile üst raporu olan rpr_amaclar arasında bağlantı ne olacak?

Kısacası frm_degerlendirmeyap formunda bir öğrenci kaydettim Olcay isminde. Sonra ilkokul1 seçtim "Öğrenci Sınıf Seç" kısmından. Türkçe dersi için 3 seçim yaptım. Siz raporda her öğrenciye ait ad soyad sınıf bilgisini rpr_amaclar kısmında görüp bu öğrenci için seçilenleri ise rpr_amaclaraltrapor kısmında mı görmek istiyorsunuz?

Cvp: Verileri Seçilen Sıraya Göre (Aynı Sıra ile) Raporda Gösterme - mehami - 10/12/2015

Alpeki hocam;
İlgine çok tşk ediyorum,konu ozan hocamın söylediklerini yaptıktan sonra çözüldü..Sizinde özelden bahsettiğiniz gibi,bundan sonra konu açarken daha detaylı anlatım yapacağım..

Ben sanıyordum ki detaylı (uzun) yazınca kimse okumazImg-grin)

Saygılar sunuyorum