AccessTr.neT
açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi (/konu-acilir-kutudan-secilen-kayitin-gelmesi.html)

açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - siyahbere - 29/12/2015

arkadaşlar merhabalar;
daha önceden farklı bir uygulamada yaptığım bir işi şu an yapamıyorum, yaptığım yollarda da sonuca ulaşamadım.
randevu defteri formundaki açılır kutudan seçilen kayda ait bilgilerin alttaki metin kutularına gelmesini istiyorum, aslında basit bir iş ama hata alıyorum, yardımcı olabilir misiniz, teşekkürler.

Cvp: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - mntf02 - 29/12/2015

Formunuzda açılır kutu yerine 1 adet liste kutusu, 1 adet arama kutusu ve 1 adet arama kutusunu temizlemek için buton eklenmiştir. Ayrıca verilerinizin kaydedildiği tabloda ki alan adlarında düzenlemeler yapıldı.

Olumlu olumsuz dönüş yaparsanız sevinirim.

Cvp: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - siyahbere - 29/12/2015

@mntf02 çok teşekkür ederim, istediğimden çok daha iyisini yapmışsınız, elinize sağlık

Cvp: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - mntf02 - 29/12/2015

(29/12/2015, 16:47)siyahbere yazdı: @mntf02 çok teşekkür ederim, istediğimden çok daha iyisini yapmışsınız, elinize sağlık
Yardımcı olabildiğime sevindim, iyi çalışmalar dilerim

Cvp: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - siyahbere - 29/12/2015

(29/12/2015, 17:02)mntf02 yazdı:
(29/12/2015, 16:47)siyahbere yazdı: @mntf02  çok teşekkür ederim, istediğimden çok daha iyisini yapmışsınız, elinize sağlık
Yardımcı olabildiğime sevindim, iyi çalışmalar dilerim

hocam vaktiniz olursa kısa bir şey daha danışmak istiyordum.
başka bir formda kullandığım 2 tarih arası filtreleme yöntemini sizin düzenlediğinize de ilave etmek istiyordum ama sorgularda çakıştı hata verdi. bunun için nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.
teşekkürler ederim.

Cvp: açılır kutudan seçilen kayıtın gelmesi - atoz112 - 29/12/2015

sayın siyahbere,

Site Kuralları sayfasını tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte;Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınıp kapatılmış ve örnek eklemesinin dahi yapılamayacağı bir konuda,mesaj eklemesinde bulunmayınız.

bu konuyu bağlantı göstermek sureti ile sorunuzu ya da talebinizi içerecek yeni bir konu açarak sorununuza çözüm arayabilirsiniz.

böylece,hem bu konunun mesaj yoğunluğunu artırmamış olursunuz hem de benzer soruna maruz kalabilecek olan diğer üyelerin site içi aramalarda alternatif bir konuya da bakınmasını ve incelemesini de sağlamış olursunuz.

konunuza,örnek uygulamanızı;içeriğinde farazi gerçek dışı bilgiler ve 5-10 kayıt barındıracak şekilde eklemeniz de yerinde olacaktır.

uygulamanızda herhangi bir soruna veya hataya maruz kalacak olursanız,bu hata veya sorunların gerek isimlerini ayrıntılı belirterek ya da sorunları net ifade ederek ve gerekse de ekran görüntüleri dahi eklemek sureti ile,çözümler arayabilirsiniz.

katılımcılar tarafından,açacağınız konuda uygun görülecek olan gerekli bilgi ya da örnek paylaşımlarının yapılması da mümkün olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.