AccessTr.neT
formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak (/konu-formda-hesaplanan-bir-degeri-tabloda-farkli-bir-alana-yazdirmak.html)

formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - determant - 26/01/2016

Merhaba Arkadaşlar accesste yeniyim yani acemiyim Smile
sizlere bir sorum olacak
restarantımız için bir muhasebe progranı yapmaya çalışıyorum
fatura giriş formum var ( FormFatura ) stokları altformdan giriyorum altformun genel toplamını
fatura genel toplamı olarak ( BaFaturaBaslik ) tablosu altında ( KdvliToplamTutar ) a yazdırmak istiyorum fakat başaramadım kodlama bilgim çok zayıf bilginize şimdiden teşekkürler

Cvp: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - atoz112 - 26/01/2016

sayın determant,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
sürüm farkı nedeni ile üst sürüm olduğu için örneğinizi inceleme imkanı söz konusu olamadığından dolayı,
(önceki sürüme göre de konunuza dahil etmeniz de mümkünse ekleyebilirsiniz.)

ilk etapta bir yanıt vermiş olmak adına,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyebilirsiniz.

Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme

son olarak;
uygulamanızın miktarının yüksek olması dolayısı ile;üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİsekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - determant - 27/01/2016

(26/01/2016, 16:15)atoz112 yazdı: sayın determant,

sürüm farkı nedeni ile üst sürüm olduğu için örneğinizi inceleme imkanı söz konusu olamadığından dolayı,
(önceki sürüme göre de konunuza dahil etmeniz de mümkünse ekleyebilirsiniz.)

ilk etapta bir yanıt vermiş olmak adına,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyebilirsiniz.

Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme

son olarak;
uygulamanızın miktarının yüksek olması dolayısı ile;üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİsekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

ilginiz için teşekkür ederim makaleyi inceleyeceğim

Cvp: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - atoz112 - 27/01/2016

sayın determant,

1) eğer ana form ve içeriğinde de alt form varsa ve KdvliToplamTutar değerinin yazılacağı bir denetimde ana form üzerinde mevcutsa,bunu da bir olay yordamı üzerinden sağlayacaksanız,

Kod:
Forms![anaformun_adi]![anaform_uzerindeki_KdvliToplamTutar_denetimin_adi] = Forms![anaformun_adi]![altformun_adi].Form![altformdaki_geneltoplam_denetiminin_adi]
kod kalıbı benzeri bir yazım ile (içeriklerini kendi tanımlarınıza göre düzeltiniz) oluşturabilirsiniz.

2) eğer alt formdaki Genel Toplam değerini,harici oalrak bir tablodaki KdvliToplamTutar alanına aktarmak istiyorsanız (diğer bir ifade ile bu veriyi güncellemek istiyorsanız),

UPDATE Sql sorgu ifadesi kullanarak sağlayabilirsiniz.(site arama sayfasında "update" ya da "güncelleme sorgusu" veya "update query" ifadelerini yazmak sureti ile edineceğiniz çeşitli içerikteki konularda yer alan bilgileri ve örnekleri inceleyiniz.

Cvp: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - determant - 08/02/2016

herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim sorunu çözdüm iyi accessler Img-grin)

Cvp: formda hesaplanan bir değeri tabloda farklı bir alana yazdırmak - atoz112 - 08/02/2016

sayın determant,

sorununuzu çözmeniz elbette ki sizin için iyi bir sonuç.

fakat,eğer siz de takdir eder ve uygun görürseniz;
benzer soruna maruz kalabilecek ve aramalarda konunuza da denk gelebilecek üyeler adına,çözümü nasıl sağladığınız ayrıntılı bir açıklama ile hatta bu çözümü içeren hali ile örnek uygulamanızı da eklemek ister misiniz.teşekkürler.