AccessTr.neT
Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme (/konu-kaydetme-oncesi-bos-denetim-kontrolu-uyarisi-verdirme.html)

Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme - beyşehir2004 - 28/01/2016

sayın hocalarım;

göndermiş olduğum örnek formda;
cinsi, üzüm veya muz seçtiğim kriterinde veri girişi yapanın adı ve soyadını yazmasını ve ad soyad yazmadan kaydetme işlemini yapmaması için ve uyarı mesaj vermesi için ne yapmalıyım.
Saygılarımla.
İyi çalışmalar. 

Cvp: Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme - atoz112 - 28/01/2016

sayın beyşehir2004,

öncelikle,
eklediğiniz örnek uygulama üst sürüm olması nedeni ile incelenememiştir.önceki sürüme göre de oluşturup konunuza dahil edebilirsiniz.

fakat,ilk etapta bir cevap verebilmiş olmak adına,kaydetme butonu söz konusu ise bu butonun içeriğini aşağıdaki kod ifadeleri ile değiştiriniz.

Kod:
If MsgBox("Kaydetmek istiyor musunuz?", vbYesNo, "KAYDETME BİLGİSİ") = vbYes Then
if Isnull(ad_denetiminin_adi) or ad_denetiminin_adi="" or Isnull(soyad_denetiminin_adi) or soyad_denetiminin_adi="" then

MsgBox("Ad ve Soyad yazınız"),vbCritical,"BOŞ DEĞER UYARISI"
Me.Undo
Exit Sub
Else
'kaydetme için kullanılan kod ifadelerini yazınız...
end if
Else
End If

ya da,bir diğer tavsiye olması adına,formdaki denetimler üzerinde çoklu boş kontrolü de uygulayabilirsiniz.bunun için,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyiniz.

Basit boş kontrol örneği

son olarak;KONU BAŞLIĞI;

"msgbox" yerine,
"Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme" olarak değiştirilmiştir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme - beyşehir2004 - 28/01/2016

(28/01/2016, 14:01)atoz112 yazdı: sayın beyşehir2004,

öncelikle,
eklediğiniz örnek uygulama üst sürüm olması nedeni ile incelenememiştir.önceki sürüme göre de oluşturup konunuza dahil edebilirsiniz.

fakat,ilk etapta bir cevap verebilmiş olmak adına,kaydetme butonu söz konusu ise bu butonun içeriğini aşağıdaki kod ifadeleri ile değiştiriniz.

Kod:
If MsgBox("Kaydetmek istiyor musunuz?", vbYesNo, "KAYDETME BİLGİSİ") = vbYes Then
if Isnull(ad_denetiminin_adi) or ad_denetiminin_adi="" or Isnull(soyad_denetiminin_adi) or soyad_denetiminin_adi="" then

MsgBox("Ad ve Soyad yazınız"),vbCritical,"BOŞ DEĞER UYARISI"
Me.Undo
Exit Sub
Else
'kaydetme için kullanılan kod ifadelerini yazınız...
end if
Else
End If

ya da,bir diğer tavsiye olması adına,formdaki denetimler üzerinde çoklu boş kontrolü de uygulayabilirsiniz.bunun için,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu inceleyiniz.

Basit boş kontrol örneği

son olarak;KONU BAŞLIĞI;

"msgbox" yerine,
"Kaydetme öncesi boş denetim kontrolü uyarısı verdirme" olarak değiştirilmiştir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

hocam sorun çözüldü. tşk.