AccessTr.neT
Grafik içeren Raporu Word e aktarma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Grafik içeren Raporu Word e aktarma (/konu-grafik-iceren-raporu-word-e-aktarma.html)

Sayfalar: 1 2

Grafik içeren Raporu Word e aktarma - kübrashn - 06/04/2016

Merhaba arkadaşlar
Klasik sitede aradım ama bulamadım cümlesi ile başlarken, gerçekten bulamadım ile sonlandırayım.
Yapmak istediğim çapraz sorgumu başka bir sorguya bağladım. Burada amacım Formdan açılan kutu aracılığı ile "Gelen-Giden" sorgusunu oluşturup sonra çıkanı çapraz sorguya gönderip müteakiben çıkan sonucu raporda grafik olarak gösterip word e aktarmak. Yani asıl amaç Rapordaki bir grafik ve üst yazısı standart olmak üzere (örn "Giden yolcuların grafik dağılımı" buradaki "giden" formdan seçtiğim Gelen -Giden) gibi çıktıyı word e aktarmak istiyorum. 
Ben zengin metin veya word RTF te aktar dediğimde grafik gelmiyor.
İnşallah anlatabilmişimdir. Müsait olan arkadaşlar ilgilenirse sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler

Cvp: Grafik içeren Raporu Word e aktarma - atoz112 - 06/04/2016

sayın kübrashn,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

kendi adıma olmak üzere eklediğiniz örneğiniz üst sürüm olması nedeni ile inceleme imkanım olmamaktadır fakat ilk etapta bir cevap verebilmek üzere,bir ihtimal

DoCmd.OutputTo acReport

DoCmd.TransferDatabase acExport

kullanımlarını denemek sureti ile de bir çözüm elde etme imkanı olabilir düşüncesi ile bunu paylaşmak istedim.

NOT
aşağıda bağlantısı yazılı konunun 4.mesajında yer alan işlemleri uygulamak sureti ile önceki sürüme göre de örneğinizi eklemeyi ister misiniz.teşekkürler.

otel otomasyonu

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Grafik içeren Raporu Word e aktarma - kübrashn - 06/04/2016

Sayın Atoz Merhabalar, uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek güzel.
İsteğiniz üzerine formatı değiştirerek tekrar yükledi. 
Saygılarımla

(06/04/2016, 13:07)kübrashn yazdı: Sayın Atoz Merhabalar, uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek güzel.
İsteğiniz üzerine formatı değiştirerek tekrar yükledi. 
Saygılarımla

yönlendirdiğiniz linki inceler iken sanırım yanlış yere yazdım

Dosyayı 2012-13 versiyonu şeklinde kaydettim.

Cvp: Grafik içeren Raporu Word e aktarma - atoz112 - 06/04/2016

sayın kübrashn,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
word olarak değil fakat pdf olarak olumlu sonuç alınmaktadır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Grafik içeren Raporu Word e aktarma - kübrashn - 07/04/2016

Sayın Atoz
İlginiz için çok teşekkür ederim. Keşke Word olsaydı diyeceğim lakin eminim ki olsa dükkan senin diyeceğinizi tahmin edebiliyorum.Img-grin)
Bende PDF yaptıktan sonra Word e çeviririm.
Lakin bir şey rica etsem ilk söylediğim gibi yapabilir misiniz.
Yani raporun içindeki "Gelen-Giden" yazan kısmı formda benim seçtiğim seçenek otomatik yazsın. Excel deki gibi Birleştir formülündeki gibi bir düzen yapsanız. Tabi birde Kaydet dediğimde Yine oradaki "Gelen-veya Giden" isminin yanında standart cümle olsun. Örneğin Gelen Raporunu veriyorsa "Gelen ocak ayı grafiği" gibi burada sadece Gelen kısmı değişsin.
+rep

Cvp: Grafik içeren Raporu Word e aktarma - atoz112 - 07/04/2016

sayın kübrashn,

Alıntı:...raporun içindeki "Gelen-Giden" yazan kısmı formda benim seçtiğim seçenek otomatik yazsın.......Gelen ocak ayı grafiği

ifadenize yönelik olarak;

raporu tasarım olarak açınız ve Etiket1 adlı label (etiket)'in ÖZELLİKLER-BİÇİM-RESİM YAZISI satırını tamamen siliniz ve raporun AÇILDIĞINDA olay yordamı içerisine

Kod:
Me.Etiket1.Caption = [Forms]![Form1]![yonsec] & " Yolcularımızın Grafiği"
kod satırını veya son yazı kısmını istediğiniz gibi düzenleyiniz.

tablonuzda tarih alanı olmadığı için bir tarihi belirttiğiniz şekilde otomatik atama işlemi sağlatılmamaktadır.

Alıntı:...Keşke Word olsaydı...

ifadenize yönelik olarak da;
öncelikle belirteyim ki buna dair yeterince işlem denemesi yapmadım fakat bildiğim kadarı ile rapordaki bir grafiği word olarak aktarım yapmak için grafiği resim olarak gösterip ya da kaydedip sonrasında bunu da yazı ile birlikte aktarım ya da gösterim işlemi uygulanıyor olsa gerek.elbette ki,naçizane kendi düşüncem bu.belki başka katılımcılar olursa ve bunun aksini sunuıp yapılabilirliğini beyan ederlerse hep birlikte öğrenmiş oluruz sizin vesileniz ile.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.