AccessTr.neT
Form Üzerinden Veri Aramada Hata - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Form Üzerinden Veri Aramada Hata (/konu-form-uzerinden-veri-aramada-hata.html)

Form Üzerinden Veri Aramada Hata - KMurat - 23/05/2016

Form üzerinden veri arama konusunda anyatılanları yaptım ama anlamadıgım bir hata aldım yardımcı olurmusunuz.

Cvp: Form Üzerinden Veri Aramada Hata - atoz112 - 23/05/2016

sayın KMurat,

eklediğiniz örnek uygulama üst sürüm olması nedeni ile kendi adıma inceleme imkanı olmamakla birlikte,
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

aldığınızı beyan ettiğiniz hatanın tam açıklamasını yazmanız ya da oluştuğu esnadaki ekran görüntüsünü konunuza dahil etmeniz halinde yorumlama imkanı da sağlanmasına zemin hazırlamış olacaksınızdır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Form Üzerinden Veri Aramada Hata - yorum70 - 23/05/2016

Biraz uğraştım ancak karışık geldi.

arama kutusunun adını kodlarda "arama" olarak yazmışsınız, ancak gerçekte adı metin55 olarak geçiyor..metin kutusunun adını değiştirmelisiniz..geçici adı içinde aynı..kontrol ediniz

liste59 satır kaynağında like başlayan yerde..aramakutusuadı ibaresi var..burayı kontrol ediniz...adı: arama'dır.

Sn.ATOZ112 ustamızın belirttiği üzere, sürüm 2003 olarak eklenmiştir.

Cvp: Form Üzerinden Veri Aramada Hata - atoz112 - 23/05/2016

sayın KMurat,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

sayın yorum70 bey tarafından eklenen örnek (bu arada,kendilerine katılımlarından ve paylaşımlarından dolayı teşekkürler) üzerinde yapılan inceleme neticesinde,aşağıda bağlantısı yazılı konuyu mutlaka incelemenizin yerinde olacağı kanısındayım.

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

ayrıca,bu konuda yer alan ilk madde nezdinde uygulamanızı yeniden belirtilen hususlara göre yeniden düzenlemenizi size faydalı olacaktır.

2)

başka uygulamalardan kod uyarlaması (alıntısı) yaparken,
aktarılan kodlardaki ALAN ADI ve DENETİM ADI ifadelerini;
kendi uygulamanıza göre değiştirmelisiniz ki akabinde kullanırken hata uyarısına maruz kalmayasınız.

son olarak;
EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
SADECE,arama işleminin listeye ve ilgili kodlara dair çalışması sağlanmıştır.bunun dışında herhangi bir düzenleme veya başka işlem yapılmamıştır.

Cvp: Form Üzerinden Veri Aramada Hata - atoz112 - 01/06/2016

sayın KMurat,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.