AccessTr.neT
Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen (/konu-excel-dosyamda-takildigim-noktaya-yardim-lutfen.html)

Sayfalar: 1 2

Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - aslanbey41 - 21/07/2016

Ekteki dosyanın bir kısmında değerli arkadaşlarımızdan yardım aldım. Hepsine teşekkür ederim. Şimdi bazı sorunlarım var yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
1-Liste sayfasında kişi adını yazıyorum ismi üzerinde iken makbuz Yazdır diyorum. o kişiye ait makbuzu kesiyor. Ancak ücret yazılmamış ise önceki makbuzun bakiyesini bakiye olarak gösteriyor. Makbuz Yazdır komutu çalışınca ya da makbuz sayfasından çıkınca önceki bilgileri Makbuz sayfasındaki değişkenleri silmesini istiyorum.
2-Bir kişiye peşinat olarak ya da taksit olarak bir hücrenin makbuzunu yazdır komutunu kullanmış isem o hücreyi kilitlemesini istiyorum. Bir daha o hücrede değişiklik yapılmamasını yapılacaksa şifreler ile girerek yapılabilmesini istiyorum. Mümkünmüdür.

Cvp: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - atoz112 - 22/07/2016

Sayın aslanbey41,

Öncelikle;
Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,lütfen her bir konunuzda sadece tek sorununuzu ya da talebinizi yazınız.birkaç soruyu tek konu içerisinde yazmamaya özen gösteriniz.

böylece,hem bu konunun mesaj yoğunluğunu artırmamış olursunuz hem de benzer soruna maruz kalabilecek olan diğer üyelerin site içi aramalarda alternatif bir konuya da bakınmasını ve incelemesini de sağlamış olursunuz.ayrıca,sorununuza daha hızlı bir katılım da elde etmiş olursunuz.

Alıntı:1-Liste sayfasında kişi adını yazıyorum ismi üzerinde iken makbuz Yazdır diyorum.

gerek bu İfadenize ve gerekse de örnek uygulamanızın MAKBUZ adlı sayfasındaki

Alıntı:MAKBUZUNU YAZDIRACAĞIMIZ KİŞİNİN LİSTE SAYFASINDAKİ İSMİNİN ÜSTÜNE GELİP MAKBUZ KES KOMUTUNA TIKLIYORUZ VE SATFAYI YAZDIRIRYORUZ

Hücre içi ifadenize yönelik olarak;
LİSTE adlı sayfadan bir İSİM seçip (ki,bu isim seçme işlemini neye göre yaptığınız anlaşılmamak ile birlikte),aynı sayfa üzerindeki MAKBUZ YAZDIR adlı buton tıklandığında direkt MAKBUZ adlı sayfaya yönlendirilmekte ve herhangi bir işlemin gerçekleşmediği görülmektedir.

Dolayısı ile de,daha henüz bu kayıt yazdırma işlemi aşılamamaktadır.anlatımlarınıza göre hareket edilerek bu işlem denenmiştir.eğer yanlış yapılan bir işlemse veya başka bir şekilde yapılması gerekiyorsa bunu gerekirse ekran görüntüleri ile veya daha net ifadeler ile açıklamanız yerinde olacaktır kanısındayım.

Son olarak;
İkinci sorunuz için,hem yine,Site Kuralları gereği örnek uygulamanızı dahil ederek hem de talebinizi ayrıntılı ifadeler ile yazmak sureti ile YENİ KONU olarak açmaya özen gösteriniz.teşekkürler.Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - atoz112 - 01/08/2016

sayın aslanbey41,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

son olarak;

@53rize adlı Kullanıcı'nın profilinde yer alan açmış oldukları konuları incelemek sureti ile,benzer bir Kurban hakkında uygulamalarını fikir edinmek ya da ilgilenme imkanı olabilir düşüncesi ile bakabilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - aslanbey41 - 01/08/2016

Sayın Atoz112
Bu dosyamdaki takıldığım noktaları diğer örnek dosyalardaki bilgiler ve makro mantıkları ile çözdüm. Alakanıza teşekkür ediyor, İyi çalışmalar diliyorum.

Cvp: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - atoz112 - 01/08/2016

sayın aslanbey41,

Alıntı:Bu dosyamdaki takıldığım noktaları diğer örnek dosyalardaki bilgiler ve makro mantıkları ile çözdüm.

ifadenize yönelik olarak;
kendi çabalarınız ya da araştırmalarınız akabinde,siz de uygun görür ve isterseniz eğer,sorununuza dair çözümünü ve çözülmüş halini içeren örnek uygulamanızı paylaşmak ister misiniz?

böylece,benzer soruna maruz kalabilecek diğer üyelerin de bilgi edinmesini ve öğrenmesini,benzer çözüm mantığı ile sonuca ulaşmalarına da imkan sağlamış olursunuz.takdir ve tercih sizindir elbet.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Excel dosyamda takıldığım noktaya yardım lütfen - aslanbey41 - 01/08/2016

.rar KURBAN TAKİP PROGRAMI V.5.2.rar (Dosya Boyutu: 296,53 KB | İndirme Sayısı: 18)
.rar KURBAN TAKİP PROGRAMI V.5.2.rar (Dosya Boyutu: 296,53 KB | İndirme Sayısı: 18)

Dosyayı kullandığım son şekli iel yüklüyorum.
Profesyönel bir dosya zaten değil. Çok ama çok amatörce bi dosya. Eğer daha Profesyönel ve hatta access'de hazırlanmış ve bu kullanıma cevap verebilecek bi dosya olursa çok da memnun olurum. İsteyenin de bunu kullanmasında hiç sakınca yoktur.