AccessTr.neT
Rapor Alma Sorunu - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Rapor Alma Sorunu (/konu-rapor-alma-sorunu--82071.html)

Sayfalar: 1 2

Rapor Alma Sorunu - m_demir - 15/10/2016

Merhaba Arkadaşlar.
Eklediğim uygulamada Satıs Formunda Genel Rapor butonuna tıkladığım zaman GelirTarihi parametre hatası veriyor ve rapor boş çıkıyor. Çok uğraştım GelirTarihi  ifadesini bulamadım ve verileri Rapora aktaramadım. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. İyi çalışmalar.

Cvp: Rapor Alma Sorunu - ozanakkaya - 15/10/2016

Merhaba,

alt rapor olarak kullandığınız "satıs" isimli rapora sıralama eklemişsiniz. "Gruplandır ve Sırala"dan sıralamayı iptal etmelisiniz.

Ayrıca, bu işlem sonrası ölçüt ifadesi hatası verirse Metin45'in denetim kaynağını düzeltin. Tarih ve metin içeren alanlarda toplama işlemi yaparsanız hata verebilir.

Cvp: Rapor Alma Sorunu - m_demir - 15/10/2016

Hocam yazdıklarınızı uygulamaya çalıştım Satıs Formunda Genel Rapor butonuna tıkladığım zaman yine GelirTarihi parametre hatası veriyor ve rapor açılmıyor. 

Cvp: Rapor Alma Sorunu - atoz112 - 15/10/2016

Sayın m_demir,

Aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

2.mesajda sayın ozan bey’in bahsettikleri işlem için,şunları uygulayınız.

a) Satis adlı raporu Tasarım olarak açınız.

b) mavi boş zemin üzerinde sağ tuşa basınız ve sağ tuş menüsünden SIRALAMA ve GRUPLANDIRMA ifadesini seçiniz.

[Resim: do.php?imgf=147653237615461.jpg]

c) SIRALAMA ÖLÇÜTÜ ifadesinin yazılı olduğu bar çubuğunu sağ köşesindeki (X) işareti (SİL BUTONU) ile tıklamak sureti ile iptal edip GRUPLANDIRMA penceresini kapatınız.

[Resim: do.php?imgf=147653237626192.jpg]

d) GENEL RAPOR adlı raporu tekrar çalıştırınız.

2)
Satis adlı raporda yer alan Metin45 adlı denetimi iptal ediniz.çünkü;bu denetimin bir anlamı yok.farklı firma adları mevcut ve farklı firma adı mevcut olduğundan dolayı ve ayrıca toplamasını alıyormuş anlamında görünecektir.

Aynı durum, Metin46 adlı denetim için de geçerlidir.tarih alanı için de bu şekilde kullanım geçersiz kalır ve hata verir.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Rapor Alma Sorunu - m_demir - 15/10/2016

Çok, çok teşekkürler Hocam. Ellerinize sağlık.

Hocam
*Alt Toplamları nasıl alırız.
*Rapor alınca satır renklendirmesi var nasıl kaldıra bilirim.
* Satırlar arasındaki boşluk çok az satır arası boşluğu nasıl açabilirim. 
Bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Cvp: Rapor Alma Sorunu - atoz112 - 15/10/2016

Sayın m_demir,

Aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:Alt Toplamları nasıl alırız

İfadenize yönelik olarak;

b) RAPOR ALT BİLGİSİ kısmında yer alan AccessTotalsBorc, AccessTotalsOdenen ve AccessTotalsKalan adlı denetimlerin üçünü topluca seçip ÖZELLİKLER – BİÇİM sekmesindeki GÖRÜNÜR satırlarını EVET olarak değiştiriniz.toplam sonuçlar görünecektir.

2)

Alıntı:Satırlar arasındaki boşluk çok az satır arası boşluğu nasıl açabilirim.

b) RAPOR ALT BİLGİSİ ifadesinin üzerine Mouse işaretçisini getirdiğinizde,

[Resim: do.php?imgf=14765374909621.jpg]

Şekildeki gibi işaret belirecektir.

c) bu işareti görünce,Mouse işaretçisi olduğu yerdeyken sol tuşa basınız ve bırakmaksızın,aşağıdaki şekilde görüleceği üzere,aşağı doğru istediğiniz konuma getirinceye kadar yer belirleyiniz ve işaretçiyi bırakınız.

[Resim: do.php?imgf=14765374910052.jpg]

[Resim: do.php?imgf=147653749104073.jpg]

[Resim: do.php?imgf=147653751474471.jpg]

3)

Alıntı:Rapor alınca satır renklendirmesi var nasıl kaldıra bilirim.

b) AYRINTI kısmında boş bir yere sağ tuşa basınız.

c) ÖZELLİKLER – BİÇİM sekmesindeki DİĞER ARKA PLAN RENGİ satırındaki değeri ARKA PLAN RENGİ satırında yazılı olan değer ile değiştirip her iki değerin aynı olmasını sağlayınız.

[Resim: do.php?imgf=147653751480492.jpg]

Son olarak;
1.maddede yapılan açıklamalar nezdinde ve 5.mesajdaki olumlu ifadeniz dolayısı ile,konu başlığındaki sorununuz çözüme ulaştırılmış olmaktadır.

Bu nedenle,2. ve 3.maddedeki işlemleri eğer uyarlayamama durumunuz söz konusu olursa,lütfen YENİ KONU açıp,hem örnek uygulamanızı hem de ayrıntılı açıklamaları yazmayı ihmal etmeyiniz.teşekkürler.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.