AccessTr.neT
Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Forma toplu veri ekleyerek değer getirme (/konu-forma-toplu-veri-ekleyerek-deger-getirme.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - serkan1985 - 27/10/2016

Arkadaşlar merhaba ekteki sharp eye formundaki HİZMET FORMU na konteyner no yazan kısma 1 değilde birden fazla veri kopyala yapıştır yaptığımda başlı değerleri nasıl getirebilirim? Hem tek hem toplu olarak ekliyorum bu şekilde mümkünmü?

Cvp: FORMA TOPLU VERİ EKLEYEREK DEĞER GETİRME - atoz112 - 27/10/2016

sayın Çevik,

kendi adıma,eklediğiniz örnek uygulamayı üst sürüm olması nedeni ile inceleme imkanım olmadığı gerekçesi ile herhangi bir yorum yapamamaktayım fakat,

Alıntı:konteyner no yazan kısma 1 değilde birden fazla veri kopyala yapıştır yaptığımda başlı değerleri nasıl getirebilirim?

ifadeniz ile tam olarak kast ettiğiniz nedir? ayrıntılı bilgilendirmede bulunmanız ya da istediğiniz görseli belirtecek şekilde bir ekran görüntüsü de dahil etmeniz uygun olabilir belki,katılımcılara kolaylık sağlamak üzere.

ayrıca,
uygulamanızın miktarının yüksek olması dolayısı ile;
üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da
ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİ sekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

son olarak;
örneğinizi önceki sürüme göre de (.MDB) eklediğiniz takdirde bu sürümleri kullanan katılımcıların da dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

bu arada,Site Kuralları sayfasını tekrar okumanızı temenni etmekle birlikte lütfen konu başlığını BÜYÜK HARF ile yazmamaya özen gösteriniz.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Cvp: Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - serkan1985 - 27/10/2016

(27/10/2016, 15:36)atoz112 yazdı: sayın Çevik,

kendi adıma,eklediğiniz örnek uygulamayı üst sürüm olması nedeni ile inceleme imkanım olmadığı gerekçesi ile herhangi bir yorum yapamamaktayım fakat,

Alıntı:konteyner no yazan kısma 1 değilde birden fazla veri kopyala yapıştır yaptığımda başlı değerleri nasıl getirebilirim?

ifadeniz ile tam olarak kast ettiğiniz nedir? ayrıntılı bilgilendirmede bulunmanız ya da istediğiniz görseli belirtecek şekilde bir ekran görüntüsü de dahil etmeniz uygun olabilir belki,katılımcılara kolaylık sağlamak üzere.

ayrıca,
uygulamanızın miktarının yüksek olması dolayısı ile;
üst menüden düzenle ve onar seçeneğini seçmek sureti ile miktar azaltımında bulunabilirsiniz ya da
ARAÇLAR-BAŞLANGIÇ-GEÇERLİ VERİTABANI-UYGULAMA SEÇENEKLERİ sekmesindeki KAPATIRKEN DÜZENLE seçeneğinin işaretli olmasını sağladığınız takdirde,veritabanınız kapatılıp çıkıldıktan sonra,kullanım miktarında değer düşmesi elde edilir.

son olarak;
örneğinizi önceki sürüme göre de (.MDB) eklediğiniz takdirde bu sürümleri kullanan katılımcıların da dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

bu arada,Site Kuralları sayfasını tekrar okumanızı temenni etmekle birlikte lütfen konu başlığını BÜYÜK HARF ile yazmamaya özen gösteriniz.teşekkürler.

Atoz bey Dlookup ile tablodaki verileri çekiyorum formda ama birden fazla veri giremiyorum. Sürekli başka açılan sekmeye değer girerek getirebiliyorum. Bunu nasıl tek bi açılan sekmede yapabilirim? Ekran resmini ekledim.

Cvp: Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - atoz112 - 27/10/2016

sayın Çevik,

Alıntı:Ekran resmini ekledim.

ifadenizde beyan ettiğiniz ekran görüntüsünü dahil etmeyi unutmayınız.

son olarak;

otel otomasyonu

yukarıda bağlantısı yazılı konunun 4.mesajında yazılı hususları denemek sureti ile önceki sürüme göre (.MDB) de uygulamanızı eklemeyi deneyebilirsiniz.

Cvp: Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - serkan1985 - 27/10/2016

(27/10/2016, 16:53)atoz112 yazdı: sayın Çevik,

Alıntı:Ekran resmini ekledim.

ifadenizde beyan ettiğiniz ekran görüntüsünü dahil etmeyi unutmayınız.

son olarak;

otel otomasyonu

yukarıda bağlantısı yazılı konunun 4.mesajında yazılı hususları denemek sureti ile önceki sürüme göre (.MDB) de uygulamanızı eklemeyi deneyebilirsiniz.

atoz bey

[Resim: do.php?imgf=147758795508681.png] resimde anlatmak istedğim gibi kusura bakmayan ekleyemedim gecen mesajda sanırım ilişksiz yazan kutulara tek tek veri girip karşısına değerleri getirmesinde toplu olarak veri eklediğimde her verinin bağlı olduğu değerleri karşısına alt alt tablodaki gibi döksün istediğim.

Cvp: Forma toplu veri ekleyerek değer getirme - atoz112 - 27/10/2016

sayın Çevik,

örneğinizi inceleyemeden net bir açıklamalarda veya yorumlarda bulunmam,kendi adıma zor.fakat,yazdıklarınızdan ancak,yorumlar yapabilme imkanı elde edebilmekteyim.

eğer bir tablodan sadece seçmece kayıtlardan oluşan birkaç kayıt için bu işlemi uygulamak istiyorsanız,bu şekilde denetimlere Dlookup Fonksiyonu uygulamanız yerine,naçizane tavsiye olarak bu gibi durumlarda her zaman uygulandığı gibi YENİ bir tablo oluşturunuz,hangi alanlardan oluşmasını istiyorsanız (ki,buradaki resimde yer alan alanlardan olması gerekiyor) bu alanları dahil ediniz.

ardından,bu YENİ tabloyu da form üzerinde bir alt form oluşturup KAYIT KAYNAĞI olarak gösteriniz.oluşturacağınız bu YENİ tabloyu yine KAYNAĞI olarak göstermek sureti ile bir rapor oluşturabilir ve istediğiniz gibi yazdırma işlemini sağlatabilirsiniz.

tüm işlemler bittiğinde de,eğer mevcut YENİ tablodaki kayıtların değişmesi ve yeni kayıtların olması gerekeceğinden,bu YENİ tablodaki tüm kayıtları silip temizleyebilir ve yeni kayıtları eklemeye hazır hale getirebilirsiniz.

böylece,DLOOKUP Fonksiyonu ile kodlar yazmak durumunda da kalmazsınız.